Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ten flaş açıklama

nca () fişleme iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 11.6.2013 13:12 Güncelleme Tarihi: 11.6.2013 16:02
Milli İstahbarat Teşkilatı Müsteşarlığı () fişleme iddialarına ilişkin açıklamasında, "Ağırlıklı faaliyetlerini bölgesel ve küresel stratejik sorunlara yönelten teşkilatımızı kendi halkını fişleme gibi çağ dışı bir uygulama faaliyetinin içinde göstermek; gerçek dışı olduğu kadar, haksız ve mesnetsizdir" ifadelerine yer verdi.

Müsteşarlıktan yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında, nın herkesin özel hayatını fişlemeye başladığı yönünde,
teşkilatı itibarsızlaştırmak amacıyla maksatlı haber ve yorumlar yayınlandığı anımsatıldı.

Açıklamada şöyle denildi:

"Ağırlıklı faaliyetlerini bölgesel ve küresel stratejik sorunlara yönelten teşkilatımızı kendi halkını fişleme gibi çağ dışı bir uygulama faaliyetinin içinde göstermek; gerçek dışı olduğu kadar, haksız ve mesnetsizdir.

MİT, 2937 sayılı Kanun ve diğer mevzuatla kendisine verilen görevleri yerine getirmekte ve yetkileri kullanmaktadır. Sözkonusu haber/yorumlarda
istismar edildiği şekilde hukuki dayanaktan yoksun, özgürlüklere aykırı ve demokratik toplum değerleriyle bağdaşmayan bir çaba, eylem ve faaliyet içerisinde bulunmamaktadır.

Esasen, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın milli iradenin emrinde olmasını hazmedemeyen, yeni vesayet arayışında olan yerel ve uluslararası odakların bir süreden beri Teşkilatı ve yöneticilerini karalama gayretinde oldukları kamuoyunca malumdur."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MİT'ten flaş açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN