Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Mutlu'dan önemli açıklamalar

Vali Mutlu: Taksim'de sadece marjinal gruplara müdahale var. Devlet-vatandaş çatışması çıkartmak isteyenler var. Aileler çocuklarına sahip çıkmalı. Devletimizin güçlü duruşu sınanmamalı, eylemler bitmeli. Güvenlik sağlanana kadar halkımız orada bulunmasın

Giriş Tarihi: 11.6.2013 21:45 Güncelleme Tarihi: 11.6.2013 23:10
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, "Bu noktadan sonra Taksim Meydanı'nda, Aziz Cumhuriyet'in büyük kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün heykelinin ve manevi şahsiyetinin bulunduğu, milletimizin meydanında, devletimizin ve milletimizin sarsılmaz gücü, emniyet güçlerimiz tarafından kararlılıkla marjinal gruplar üzerinde gösterilecektir. Bu tablo arzu ettiğimiz bir tablo olmamakla birlikte, ülkemizi ciddi bir çatışma ortamına çekmek isteyen ve 15 gündür bu ortamı İstanbullular'a ve ülkemize yaşatmış olanlara karşı, bugün çok daha farklı bir yöntem içerisinde tutumumuzu göstereceğiz" dedi.

Gezi Parkı'ndaki sevgili gençlerin güvenliklerinin bizim için önemli olduğunu ve bu konuda dikkatli olduğumuzu açıkladık. Onların yaptığı çevreci eylemlerin bugün yarattığı sıkıntılara rağmen kendilerine saygı duyduğumuzu, müdahalemiz olmayacağını açıkladık

Bütün gün boyuncu değerli İstanbulluların bizim yaptığımız çalışmaları destekleyici tavırlarını, bizi orada sadece marjinal gruplarla bırakmalarını gördük.

Alanda sayıları 30-35 kişi olanların, halkımız oradayken Atatürk Kültür Merkezi önündeki polisimize saldırdı.

AKM'deki ve Atatürk Anıtı'ndaki bazı pankartlar kaldırıldı.

Akşam saatlerinde marjinal grupların o pankartları yeniden asmak istemesi üzerine emniyet güçlerimiz müdahale etti.

Polis-vatandaş kavgası çıkarmaya çalışıyorlar.

Sükünetini muhafaza eden Gezi Parkı eylemcilerine teşekkür ediyorum.

Taksim Meydanı marjinal gruplardan arındırılacaktır. Kararlı duruşumuz devam edecektir.

Farklılıklarbu ülkenin zenginliğidir. Gençlerimizi seviyoruz. Gezi Parkı'ndaki çocuklarımızı seviyoruz.

Gençlerimizin zarar görmesine tahammülümüz yok. Yavrularımızın böyle bir ortamda orada bekliyor olması onlar için de bizim için de büyük bir sıkıntıdır.

Yavrularımızın o bölgeden ayrılmasını istirham ediyorum. Bu bir müdahale değildir. Onların can güvenliği konusunda ciddi tereddütlerimiz vardır. Aldığımız istihbaratlar bazı tehlikelere işaret ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Mutlu'dan önemli açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN