temizleniyor

Giriş Tarihi: 12.6.2013 07:27 Güncelleme Tarihi: 12.6.2013 11:57

'nda gece geç saatlere kadar süren çatışmaların ardından güne sakin başladı. Polis, belediye ekipleri ve iş makineleri temizlik çalışmalarına başladı.

Taksim'de polisin kontrolü sağlamasının ardından hummalı bir çalışma başladı. 'ne bağlı temizlik işçileri ve iş makineleri, meydanı barikatlardan arındırdı. Göstericilerin yaktığı ve kullanılamaz hale gelen araçlar birer birer kamyonlara yüklendi. Temizlik işçileri de çatışmalardan geriye kalan çöpleri süpürdü.

Temizlik çalışmalarının yapıldığı sırada da polisin meydana çıkmak isteyen göstericilere müdahalesi devam etti. Genel olarak Taksim Anıtı çevresinde kalan polis, Meydana yaklaşmaya çalışan grupları biber gazı ve tazyikli su ile püskürttü.

GÖSTERİCİLER BANKA ŞUBELERİ VE ATM'LERE SALDIRDI

Taksim çevresinde polis ve göstericiler arasında yaşanan kovalamaca gece boyunca devam etti. Göstericiler, bazı banka şubeleri ve ATM'lerine saldırdı.

Taksim'de gece polisin müdahalesiyle meydan çıkan eylemciler, ara sokaklara kaçarak dağıldı. Zaman zaman tekrar toplanan eylemciler, polise taş ve havai fişeklerle saldırdı. Özellikle İstiklal Caddesi ve Taksim'in Harbiye çıkışına göstericilere müdahale eden polis, biber gazı ve tazyikli su kullandı. Polis'in göstericilere müdahalesi belirli aralıklarla sabah saatlerine kadar sürdü.

Göstericilerin, barikat kurdukları bölgede bulunan banka şubeleri ve ATM'lerini de adeta parçaladığı görüldü.

TAKSİM'DE POLİS, GECENİN STRESİNİ TOP OYNAYARAK ATTI

Taksim'de gün boyu göstericilere müdahale eden , gecenin yorgunluğunu top oynayarak attı. Sabah saatlerinde önünde birkaç genç ile birlikte top oynayan polis, renkli görüntüler oluşturdu.

Dün sabah saatlerinde Taksim'e girerek Atatürk Anıtı ve çevresini barikatlardan arındırmaya başlayan polis, 24 saat boyunca kesintisiz olarak göstericilerle müdahale etti. Çevik kuvvet polislerinin yoğun geçen gecenin stresini, Atatürk Anıtı çevresinde top oynayarak attı. Günün aydınlanmasıyla Atatürk Anıtı çevresinde top oynayan gençlere katılan çevik kuvvet polisleri, eğlenceli dakikalar geçirdi. Adeta gecenin stresini atan polisler, renkli görüntüler oluşturdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taksim Meydanı temizleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN