Kalın, bir soru sordu program yarıda bitti

Başbakan Başdanışmanı Kalın, telefonla bağlandığı CNN'de "Molotoflu insanların Beyaz Saray'a yürüdüğünü düşünebiliyor musunuz?" diye sorunca sözü yarıda kesildi

Giriş Tarihi: 13.6.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı İbrahim Kalın, Taksim Meydanı'ndaki gruplara polisin müdahale etmesini 4 saat boyunca canlı yayınlayan CNN International haber kanalına telefonla bağlanarak ünlü gazeteci Christiane Amanpour'un sorularını yanıtladı. Erdoğan'ın Gezi Parkı'ndaki barışçıl göstericilerin taleplerini dinlemeye ve pazartesiden bu yana yaptığı konuşmalarda diyaloğa açık olduğunu belirttiğini hatırlatan Kalın, demokratik bir seçimle gelen hükümetin Başbakanı'nın "diktatör" olarak tanımlanmasının doğru olmadığını savundu. Kalın'ın "Sizin şu an yayınınızda görülen, İstanbul'un çok küçük bir kısmı" demesi üzerine Amanpour "Biz de bu nedenle, toplumun tüm kesimlerini dinlemek için size bağlandık" karşılığını verdi.

ABD ELÇİLİĞİNE SALDIRAN GRUP

Kalın konuşmasına şöyle devam etti: Meydanda DHKP-C üyelerin de bulunuyor. Bu, geçen şubat ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne saldıran ve birkaç kişiyi öldüren sol görüşlü örgüt. Bunların tamamen barışçıl olduğunu söyleyemezsiniz. Otoriterlik konusuna gelince de... Dünyanın her yerinde benzer uygulamalar var. Söz gelimi İngiltere Başbakanı David Cameron, 'Kamuyu bozanlara, yağmacılara sıfır tolerans' deyince, bu kamu düzenini korumak oluyor. İstanbul'da başka bir yetkili bunu dediğinde bu otoriterlik oluyor" dedi. Kalın'ın bir sorusu üzerine Amanpour yayını yarıda kesti. İşte o diyalog:
Kalın: Tabii bu insanların durdurulması gerekiyordu. Siz ellerinde sopa ve motolof kokteylleri olan insanların Beyaz Saray'a yürüdüğünü ve kamu malına saldırdığını düşünebiliyor musunuz? Bu insanların kamu malına saldırmalarına izin verilir miydi?
Amanpour: Anladım, peki. Bay Kalın...
Kalın: Bırakın bitireyim. Polisin yapmaya çalıştığı...
Amanpour: Bay Kalın, Bay Kalın... Sözlerinizi tamamlamak zorundasınız. Program sona erdi. Teşekkürler Bay Kalın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kalın, bir soru sordu program yarıda bitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN