Gezi Parkı'na giden doktorlara soruşturma

Giriş Tarihi: 14.6.2013 13:40 Güncelleme Tarihi: 14.6.2013 13:41

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, mesaisini bırakıp Gezi Parkı'na giden doktorlar hakkında soruşturma açılacağını söyledi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Wow Otel'de düzenlenen 'I. Uluslararası Türkiye Sağlık Mezunları Kurultayı'nın açılış törenine katıldı.

Programın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Müezzinoğlu, 'Gezi Parkı'na giden doktorlara soruşturma açılacak mı?' sorusuna ilişkin şunları söyledi:

'Sağlık hizmeti sunma mekanları ve merkezleri bellidir. Herhangi bir yerde bir reçete yazmak tedavi yapmak Sağlık Bakanlığı'nın iznine tabidir. Buralarda oluşabilecek herhangi bir malpraktisin muhatabı ve sorumlusu hukuken kim olduğunu bir kayıt sistematiğinin olması, Türkiye'de sağlıkla ilgili olan uygulamaların bilgilerinin toplanması, yarın doğacak hukuki sonuçların takibi için bir sistemin bir düzenin olması gerekir. Bu anlamda düzenin ve sistemin kurulması adına bölgedeki tüm özel kamu hastanelerine gelecek tüm yaralı hastalarla ilgili, bilgi akışının sağlıkla yapılmasıyla ilgili duyurular yapıldı. Ama yasadışı veya izin dışı uygulamalar yapıldığında da tabii savcılık gereğini yapar.'

Bakan Müezzinoğlu, mesai dışında kimsenin nerede ne yaptığına karışmadıklarını ifade ederek, 'Ama mesaisini bırakıp da gittiyse soruşturma yapılır' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gezi Parkı'na giden doktorlara soruşturma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN