Eylemcilerin Gezi Parkı kararı

Taksim Dayanışması, Gezi Parkı'nda nöbete ve taleplerinin takipçisi olmaya devam edeceklerini bildirdi.

Giriş Tarihi: 15.6.2013 10:57 Güncelleme Tarihi: 15.6.2013 15:01
Taksim Dayanışması'ndan, sabah saatlerine kadar süren toplantı ve forumlar sonucunda aldıkları karara ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Gezi Parkı'nda ağaç katliamını durdurmak için başlayan direnişin, Gezi Parkı sınırlarını aşarak, hak arama mücadelesine sahne olduğu kaydedilen açıklamada, "Bu daha başlangıç ve mücadele devam ediyor" denildi.

Eylemler sırasında uygulanan şiddetin sorumluların hesap vermesi, gözaltına alınan ve tutuklananların serbest bırakılması istenen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

"Bu süre içerisinde üzerimizde yürütülen şiddet politikalarına rağmen farklı eğilimlerin zenginliği ile bir araya gelebildiğimizi, tartışabildiğimizi, ortaklıklar yaratabildiğimizi ve birlikte mücadele edebildiğimizi gördük. Zayıflık olarak kabul edilen çoğulcu demokrasi, çoğunlukçuluğun karşısında bir direniş odağı oluşturmamızı sağladı. Taksim Gezi Parkı direnişçileri ve Taksim Dayanışması olarak bu süreç boyunca öğrendiğimiz en önemli şey, mücadelenin zaman ve mekanla sınırlandırılamayacağı ve bundan sonra da hayatın, kentin ve ülkenin her metrekaresinde ve her anında devam edeceğidir.

Direnişimizin 18. gününde, 15 Haziran cumartesi günü içindeki tüm canlılar ile beraber parkımız ve kentimiz, ağaçlarımız, yaşam alanlarımız, özel yaşamımız, özgürlüklerimiz ve geleceğimiz için Taksim Dayanışması olarak nöbete devam ediyoruz. Taleplerimizin takipçisi olmaya devam edeceğiz. Bu direniş, Taksim Dayanışması'nın kolektif iradesinin yansıması ve bütünlüklü bir mücadelenin ortak bayrağı olacaktır. Bugünden itibaren tüm yurda ve hatta dünyaya yayılan mücadelemizden gelen dinamizmle ve gücümüzle ülkemizde yaşanan her türlü haksızlığa ve mağduriyete karşı direnişi devam ettireceğiz. Şu anda 18 gün öncesine oranla çok daha güçlü, örgütlü ve umutluyuz. Bu daha başlangıç, mücadeleye devam."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eylemcilerin Gezi Parkı kararı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN