'Tepki verirken ne olduğu bilinmeli'

Ardahan'a 18 yıl aradan sonra ilk cumhurbaşkanı ziyaretini yapan Gül, Avrupa Parlamentosu'nun açıklamalarına ilişkin, "Tepki verirken neyin ne olduğunu iyi bilmek gerekir" dedi

Giriş Tarihi: 15.6.2013
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 18 yıl aradan sonra Ardahan'ı ziyaret eden ilk Cumhurbaşkanı oldu. Rahvan At Binicilik ve Spor Kulübü Derneği'nin 10 atlısının kent girişinde eşlik ettiği Gül, kendisine çiçek veren çocukları öptü. Gazetecilerin Gezi Parkı ile ilgili sorularını yanıtlayan Gül, artık işlerin normal izahına girmeye başladığını anlattı. Gül sorunun diyalog ile çözülmeye çalışılıdığnın altını çizerek "Bu saatten sonra artık herkese sükunet ve aklı selimi tavsiye ediyorum. Tüm esnafın, çalışanın, öğrencinin, herkesin artık kendi görevlerine işlerine dönmesi ve herkesin daha fazla zarar görmemesi gerekiyor" dedi.

'İŞLEYEN BİR DEMOKRASİ VAR'
Gül, "Avrupa Parlamentosu'ndan Gezi olaylarına ilişkin hükümetin tutumunu kınayan, sizin ve Bülent Arınç'ın tutumunu öven açıklamalar var" hatırlatması üzerine şöyle konuştu: "AP, Türkiye'nin AB ile müzakere ettiğini herhalde biliyordur. Türkiye'de işleyen bir demokrasi olduğu için bizimle müzakere yapılıyor. Baştan tepkiler verilirken neyin ne olduğunu iyi bilmek gerekir. Bunlar Madrid'te, Atina'da, Londra'dakilerle benzer olaylar." Cuma namazını Merkez Camisi'nde kılan Gül'e belediyeye gidişi sırasında 70 yaşındaki Hediye Şero tarafından sepet içerisinde tavuk yumurtası hediye edildi.

AB MEMNUN

Avrupa Birliği Genişleme Komiseri Stefan Füle'nin sözcüsü Peter Stano, Başbakan Erdoğan ve temsilciler arasındaki toplantıların çözüm için olumlu ve yapıcı olduğnu belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Tepki verirken ne olduğu bilinmeli'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN