Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İBB'den belgeli yanıt geldi

Pazar günü AK Parti'nin Kazlıçeşme mitingine vatandaşlar kiralanan İETT otobüsleriyle gelmişti. Anadolu yakasından Avrupa yakasına ulaşım ise yine vapurlar ve motorlarla sağlandı ancak İETT otobüslerinin vatandaşları ücretsiz olarak mitinge taşıdığı iddia edilmişti. İddialara üzerine İETT aynı gün açıklama yaptı ve 'Bedeli ödendi' dedi, bugün de Twitter'dan banka dekontlarını yayınladı.

Giriş Tarihi: 18.6.2013 17:50 Güncelleme Tarihi: 18.6.2013 17:54
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Twitter hesabından bugün yapılan açıklamada otobüsler ve vapurlar karşılığında ödenen miktarı gösteren banka dekontları yayınlandı.

Belediye'nin Twitter adresinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: 'Otobüs kiralamaları; UKOME'nin, Büyükşehir Belediyesi Kanunu'nun 9. Maddesine istinaden 30.06.2005 tarihli kararına göre yapılabilmektedir.
Maçlar için kulüplere, piknik organizasyonları ve toplantılar için derneklere, partilere vs. otobüs kiralamaları yapılmaktadır.

Kazlıçeşme'deki miting için kiralanan vapur ve otobüsler de standart tarife üzerinden bedeli mukabilinde kiralanmıştır.'DEKONT 1

Belediyenin yayınladığı ilk dekontta otobüsler için 194 bin 700 TL ödendiği belirtiliyor. Dekontta düzenlenme tarihi de mitingten bir gün sonrası yani dün olarak gözüküyor.


DEKONT 2

Twitter'dan yayınlanan ikinci dekontta şehir hatları vapurları karşılığı ödenen miktar 5.000.00 olarak gözüküyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İBB'den belgeli yanıt geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN