Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her şey o eylemle başladı

Türkiye'nin Nabzı Programında Didem Arslan Yılmaz'ın sorularını yanıtlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Gezi Parkı olaylarının arkasında uluslararası bir organizasyon olduğunu ileri sürdü ve ekledi: "İlk kez açıklıyoruz: Her şey 'İnternetime Dokunma' ile başladı"

Giriş Tarihi: 21.6.2013 10:46 Güncelleme Tarihi: 21.6.2013 10:49
"İnternetime Dokunma kampanyasından itibaren Türkiye'de örgütlü ve sosyal medya üzerinden planlanan ve yurtdışından koordine edilen bir yapılanma söz konusu. Hemen hemen hepsini biliyoruz" diyen Soylu, şöyle devam etti:

"Hangi şirketler, hangi organizasyonlar ve hangi üniversiteler tarafından koordine edildiği açık olan bir yapılanma söz konusu. Daha önce Emek Sineması eylemlerine, Taksim'de yapılması istenen 1 Mayıs mitingine sirayet edecekti ama hiçbiri amacına ulaşmadı. Bir bahane arıyorlardı, Gezi Parkı'ndaki ağaçların sökülmesinden, polisle vatandaşın karşı karşıya gelmesinden kaynaklanan olay bambaşka boyuta geldi"

Türkiye'nin son 10 yılda kat ettiği yola dikkat çeken Soylu, "Türkiye bir mucize gerçekleştirdi. Özgürlükler gelişti, ekonomi büyüdü ve Türkiye'nin etki alanı genişledi" dedi. Soylu, bütün bu gelişmelerden rahatsız olanların olaylarda birinci hedef olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı seçtiğini ileri sürdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her şey o eylemle başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN