Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Erdoğan Samsun'da konuştu

Giriş Tarihi: 22.6.2013 17:16 Güncelleme Tarihi: 23.6.2013 00:38

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'daki Milli İradaye Saygı mitinginde konuştu.

Milli İrade'ye Saygı Mitinglerinin 4.sünü bugün Samsun'da gerçekleştirdi.

Başbakan Erdoğan Gezi Parkı olayları çerçevesindeki gelişmeleri değerlendirdi:

- Karadeniz haftalardır doldu, ama taşmadı, Karadeniz siyasette söyleceğini sandıkta söyledi, yine sandıkta söyleyecek.

- İstanbul'daki muhteşem karşılamayı görünce bunların oyunu bozuldu.

- Biz itidalle direniriz, duayla direniriz. Araf'ta vakfemizle direniriz. Onlar, yaksınlar yıksınlar.

- Onlar milyonlarca tweet atsınlar bizim tek bir besmelemiz oyunları bozar, onlar yaksınlar yıksınlar, yağmalasınlar, bizim tek bir la havlemiz bütün tuzağı bozar.

- Bunların İstanbul'daki muhteşem karşılamayı görünce oyunları bozuldu, bunların Adana'daki, Mersin'deki coşkuyu görünce oyunları bozuldu. Bunların hesapları alt üst oldu. Ankara'daki ilgiyi görünce oyunları zaten bozulmuştu. Sincan'daki, Kazlıçeşme'deki, Kayseri'deki aşkı, sevdayı, muhabbeti görünce oyunları bozuldu. İşte şimdi Samsun 'ben buradayım' diyor. İşte şimdi Samsun bu oyunu bozuyor, bu tuzağı alt üst ediyor"

- Sizin nerede bir dikili ağacınız var? Bunların bir dikili ağacı var.

BİKİNİLİ ÇILGINLAR

- Şimdi Taksim Meydanı'na bakıyorsunuz, bikinili çılgınlar çıkarıyorlar. Bu toplum bu mu? Bir tane sipariş bikiniliyi Taksim Meydanı'na çıkarıyorlar, niye? Tahrik etmek için, bu toplumun sabrını taşırmak için, bu toplumun değerleriyle oynamak için bunu yapıyorlar.
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Şimdi Taksim Meydanı'na bakıyorsunuz, bikinili çılgınlar çıkarıyorlar. Bu toplum bu mu? Bir tane sipariş bikiniliyi Taksim Meydanı'na çıkarıyorlar, niye? Tahrik etmek için, bu toplumun sabrını taşırmak için, bu toplumun değerleriyle oynamak için bunu yapıyorlar.

- Bu ülkede giyimine karışılan varsa sadece benim başörtülü kardeşlerim olmuştur. Yıllarca onlara zulmedilmiştir. Onlara tekme tokat vurulmuştur. Hala şu olaylarda bile maalesef bizim başörtülü birçok kadın, kızlarımız taciz edilmiştir. Gerçekler ortada. Tahammül edemiyorlar, dayanamıyorlar. Sen ne giyiyorsan giy ama başkasına da saldırma, o da istediği gibi giyinsin. Bu ülkede başı açık, başı örtülü el ele omuz omuza dolaşsın. Niye rahatsız oluyorsunuz?"

CHP ZİHNİYETİ BEREKETSİZLİKTİR

- Bu CHP zihniyeti hava kirliliğidir, bereketsizliktir, yokluktur. Genç 20 yaşındaki evlatlarımız, 25 yaşındaki evlatlarımız bunları bilmiyor tabii. Onlar yokluğu yaşamadılar. Onlar AK Parti iktidarındaki tokluğu gördüler, bolluğu gördüler. Onun için bunu birbirinden ayıramıyorlar. Şimdi bu tokluk, bu bolluk içinde maalesef oynanan tuzağı göremiyorlar" dedi. Genç 20 yaşındaki evlatlarımız, 25 yaşındaki evlatlarımız bunları bilmiyor tabii. Onlar yokluğu yaşamadılar. Onlar AK Parti iktidarındaki tokluğu gördüler, bolluğu gördüler. Onun için bunu birbirinden ayıramıyorlar. Şimdi bu tokluk, bu bolluk içinde maalesef oynanan tuzağı göremiyorlar"

- Bunlar Zahide Nine'nin kahramanca haykırışını hiç dile getirmediler.

- Bir tanesi müftünün karısıyım diye ortaya çıkıyor. Hale bak, müftünün karısıyım diye başına da bir örtüyü takmış. Aman bu oyunlara dikkat edin. CHP'nin geçmişinde bu oyunlar çoktur. Aman bu oyunlara gelmeyin. Bir kadına yakışmayacak hakaretler eden, sonra CHP'nin bir ilçe başkanının karısı olduğu bu kadının ikiyüzlülüklerini gördük.

TÜRKİYE'NİN RAKİPLERİ KAZANDI

- Şimdi buradan, Samsun'dan soruyorum: Üç hafta devam eden bu gösterilerden kim kazandı? Ben kimin kazandığını söyleyeyim mi, sandık olarak söylemiyorum, başka türlü. Faiz lobisi kazandı, Türkiye'nin hasımları kazandı, rant lobisi kazandı, Türkiye'nin rakipleri kazandı. Peki bu gösterilerde kim kaybetti, tabii ki az da olsa Türkiye ekonomisi kaybetti, Türkiye'nin turizmi kaybetti, Türkiye'nin imajını, Türkiye'nin uluslararası gücünü gölgelediler, lekelediler.

- Polisimize bu süreçte çok zulmettiler, çok üzerine gittiler. Hataları da olabilir, yanlışları da olabilir. Bunların üzerinde de Bakanlığımız gerekli çalışmaları yapıyor, ayrı bir konu. Ama polisimize bu kadar vurmak, dünyaya polisimizi bu denli böyle şiddet içeren eylemler içerisinde olduğunu sunmak, göstermek ihanettir.

- Şimdi özgürlük diyorlar, Türkiye'de zaten özgürlük var, hem de hiçbir zaman olmadığı kadar var.

- Birçok başörtülü kızımı taciz ettiler. Tahammül edemediler.

MUSTAFA KEMAL'İN ASKERLERİYİZ DEDİLER...

- Farkına varamadığınız bir oyunda maalesef hepiniz birer gönülle nefer olarak kullanıldınız, ey gençler. Maalesef aldatıldınız, böyle bir oyuna kurban edildiniz. Dikkat edin, 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' diye yola çıktılar, faiz lobisine parasız neferlik yaptılar. Öyle miydi, yoksa Gazi Mustafa Kemal'de faiz lobisinin neferi miydi, eri miydi? İşte bunlar bu, tutarsız bunlar. Ulusalcıyız diye yola çıktılar, Türk bayrağının yakılmasına seyirci kaldılar.

- Gezi Parkı odaklı gelişmelere ilişkin "Bu süreçte Türkiye ekonomisi gücünü test etti. Bu süreçte Türkiye demokrasisi gücünü test etti. Bu süreçte en önemlisi de kardeşliğimiz çok önemli bir sınavdan geçti. İşte bu kardeşlik. Bu çok önemli. Bu iktidarı yemeye Allah'ın izniyle kimsenin gücü yetmeyecek

- Bu olayları kışkırtanlara en güzel cevabı sandıkta vereceğiz. Onlar dursunlar biz durmayacağız. Bizim mücadelemiz bir demokrasi mücadelesidir.

- Bu oyunlar bu tuzaklar, bu çirkin tezgahlar bizi yolumuzdan asla alıkoymayacak, yıkılanın daha iyisini yapacağız, tahrip edileni tamir edeceğiz. Türkiye'nin milli gelirini geçtiğimiz 10,5 yılda 3 katına çıkardık, önümüzdeki 10 yılda inşallah bir 3 kat daha arttıracağız.

- Akil İnsanlar Heyeti şehirlerimizi dolaşırken bazı küçük gruplar, şehirlerimizde gösteriler yaptılar, tahrikler yaptılar. Kimdi onlar? En başta Ulusalcılar. İşte o Ulusalcıların maskesi şu son gösterilerde düştü. Çözüm sürecine karşı çıkan, Akil İnsanlar Heyetlerini tehdit eden o Ulusalcılar, Ankara'da Türk bayrağının yakılmasına seyirci kaldılar.

- Ne yapıyorsak Türkiye için yapıyoruz, Türkiye'nin yararına olacak şekilde yapıyoruz. Ne yapıyorsak hukuk içinde yapıyor, meşruiyet içinde yapıyor ve değerlerimiz içerisinde yapıyoruz. Allah'ın izniyle bir tek şehidimizin dahi ruhunu muazzep etmeyeceğiz. Şehitlerimizin emanetini çok daha yükseğe taşıyacak girişimler dışında hiçbir girişimin içinde yer almayacağız.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Erdoğan Samsun'da konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN