Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ülkeyi bir mikser gibi karıştırdılar'

Duran adam eylemcilerine "Bunların en büyük hayali Türkiye'nin yerinde sayan bir ülke olması" diye yüklenen Erdoğan "Amaç çözüme sabotaj. Boyun eğmeyeceğiz, bu oyunu da bozacağız" dedi

Başbakan Tayyip Erdoğan "Milli İradeye Saygı" mitinglerinin üçüncüsünü Kayseri'de gerçekleştirdi. "Duran adam" eylemlerini "Bunların en büyük hayali Türkiye'nin durması, yerinde sayan bir ülke olması" sözleriyle eleştiren Erdoğan'ın mesajları şöyle oldu:
Ben inanıyorum ki, vandallıktan rahatsız olan CHP'li, barbarlıktan rahatız olan MHP'li, faşizmin karşısında olan BDP'li, BBP'li, Saadete Partili kardeşlerim de bizimle. Başbakan gençleri dinlemiyor diyorlar. Onlar genç de buradakiler genç değil mi?
Bunların içinde şu mitingleri yapmamızdan rahatsız olanlar var. "Ne olur Başbakan miting yapmayın, bunları anlatmayın" dediler. Tamam, biz bu mitingleri yapmayacağız da sizin bu yakıp yıkmanızı kamu binalarına araçlarına saldırmanızı mı izleyeceğiz? Siz de samimi iseniz gelin hukuk içinde bu mitingleri yapın. Şu ana kadar 200 trilyonu aşkın zarar var. Ey solcular, CHP size sesleniyorum. Takıldın illegal örgütlerin peşine ülkeyi bir mikser gibi karıştırdın.

DERTLERİ BAŞKA

Bu mitingler yolsuzluğa karşı, sendikacılık hakkı, zam mitingleri değil. Tutturmuşlar Gezi Parkı. Dert başka. Söz, yetki, karar milletindir. Hiçbir tuzak, hiçbir oyun, hiçbir senaryo bunu bozamayacak. Uluslararası medyanın, çetelerin, vandalların maşaları ne yaparsa yapsın Türkiye bu oyuna gelmeyecektir. Cumhuriyet mitingleri ile Ergenekon ile kurulan oyunu, Cumhurbaşkanı seçtirmem, Danıştay saldırısı, Reyhanlı saldırısı oyununu siz bozdunuz.
Biz "Durmak yok yola devam" diyoruz. Bunlar ne diyor "duran adam". Bunlar yıllar boyunca "Türk'e durmak yakışmaz" deyip aksine durdular. Hala duruyorlar. Bunların hayatları boyunca en iyi yaptıkları şey durmaktır ve durdurmaktır. Bu işte gayet başarılıdırlar. Bunlar bizi yıllarca başta ana muhalefetin lideri olmak üzere SSK kuyruklarında, eczane kuyruklarında, üniversite kapılarında, devlet kapılarında, tüp gaz, benzin, ekmek, şeker kuyruklarında durdurdular. Bunların en büyük hayali bütün Türkiye'nin "Duran adam" olması. Türkiye'nin yerinde sayan bir ülke olması. Milleti durduramayanlar Hamdolsun artık kendileri 'Duran adam' oldular. Biz durmayacağız. 2032'ye doğru emin adımlarla yürüyeceğiz.
Bu oyunda içerisi var, dışarısı var. Aylardır terör nedeniyle şehit haberleri gelmiyor. 30 yıldır devam eden arkasında 40 binden fazla can bırakan terör artık inşallah sona eriyor. Bundan çok rahatsız oluyorlar. Bu olayları çıkartmak suretiyle çözüm sürecini aksatmayı amaçlıyorlar. Sabotajlar olabilir dedik. Bu olaylar çözüm sürecini sabotaja dönük olaylar. Boyun eğmeyeceğiz, bu oyunu da bozacağız.
Akil insanlar ile inşallah Çarşamba günü final toplantımızı yapacak raporlarını alacağız. Çözüm sürecini kararlılıkla ilerleteceğiz. Kardeşliğimizi yücelterek Türkiye'yi büyüteceğiz.

ALEVİ AÇILIMI

Bir süredir Türkiye'de çok çirkin tahriklerle Alevi kardeşlerimiz üzerinde çok çirkin bir oyun oynanmak isteniyor. Bu çirkin tahrikte CHP çok rol oynuyor. Bazı milletvekilleri başrol oynuyor. Alevi vatandaşlarımıza samimiyetle sesleniyorum, bu oyunlara tahriklere karşı lütfen dikkatli olun.
Dersim Olayları'na karşı özür beyanında bulunurken, CHP Genel Başkanı benim bu özrümün tam aksinde durmuştur. Güya kendisi Dersimli. Alevi kardeşlerimizin de sorunlarına samimiyetle eğildik. Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanım çalışmalar sürdürdü. Şimdi yeniden çalışmalar sürdürüyor. İnşallah birlikte güzel adımlar atacağız. Kimsenin incinmesine izin vermeyeceğiz. Biz 76 milyonun yüzde 100'ün hükümeti olduk, olacağız. Hacı Bektaşı Veli, Pir Sultan Abdal 76 milyonun değeridir. Sorunları birlikte aşacağız.

ERDOĞAN'DAN ZAHİDE NİNEYE ÖVGÜ
Başbakan Erdoğan, Gezi eylemcilerine tepki gösteren Gazi çocuğu, emekli hemşire Zahide nineyi överek, örnek gösterdi. "Zahide nineyi gördünüz dimi. Analarını ağlattı" diyen Erdoğan, şöyle devam etti: "Vandalların önüne geçip, 'Yeter artık' dedi. Bu terbiyesizler 'Arkada sana para verecekler' dediler. 'Ben bu ülkenin emeklisiyim, benim param var' dedi. Dik durdu eğilmedi, tek başına bunu yaptı. O Zahide ninenin eli öpülür. İşte O zahide nineler Nene Hatun'ların vârisleridir. Bunlar Zahide nineye nasıl bakıyorlarsa bütün millete de öyle bakıyor."

ZAHİDE ÖZAY: DAYANAMAYIP
YANLARINA GİTTİM
Başbakan Erdoğan'ın Kayseri'de örnek gösterip bulun talimatını verdiği 71 yaşındaki Zahide Özay Topkapı Suriçi'nde küçük bir otelde yaşam mücadelesi veriyor. Zahine nine İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde protesto gösterisi yapan grupla, arasında geçen diyaloğu şöyle anlattı: "Memleketin nefes alamadığını görünce artık dayanamadım ve göstericilerin yanına gittim. Beni en çok üzen göstericilerin 'sen para aldığın için böyle konuşuyorsun. Al şu 200 TL'yı geç arkaya demeleri' oldu. Bu olaylar uzamamalı artık."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ülkeyi bir mikser gibi karıştırdılar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN