'Artık dozunu kaçırmayalım'

Giriş Tarihi: 24.6.2013 18:15

Turizmcilerle bir araya gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "İstanbullulardan ricam artık bu olayların dozunu kaçırmayalım. Birileri, olaylar aracılığıyla siyasi rant ve taraftar toplamak isteyebilir." dedi.

Kadir Topbaş, Sütlüce'deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yatırım Hizmetleri Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi'nde turizm sektörü temsilcileri ile buluştu. Toplantının gündem maddesi Gezi Parkı olayları ve sonrasında meydana gelen maddi kayıplardı. Gezi Parkı olaylarını değerlendiren Topbaş, "İstanbullulardan ricam artık bunun dozunu kaçırmayalım. Birileri, siyasi rant ve taraftar toplamak isteyebilir. Olayları devam ettirmek isteyebilirler. Bu eylemi halk hareketi haline getirmek istediler. Halk devreden çıkınca istedikleri hedefe ulaşamadılar. Milletimiz bu oyunları bozma anlayışına sahiptir. Milletimizin çok iyi gören bir yapısı vardır. Vatandaşımız gerekli cevabı sandıkta siyasilere veriyor." diye konuştu.

Taksim'de inşaatın yüzde 70'inin bittiğini belirten Topbaş meydanın şantiye görüntüsünün bir an önce ortadan kaldırmaya çalıştıklarını dile getirdi.

"KAMUOYU YOKLAMASI YAPILMAK SURETİYLE BİR DEĞERLENDİRME DAHA İLERKİ SAFHADA OLACAK BİR ÇALIŞMA"

Kadir Topbaş, "Topçu Kışlası'yla ilgili yürütmeyi durdurma kararı ve yargı süreci bittikten sonra eğer bu karar hükümetimizin ve başbakanımızın bahsettiği Topçu Kışlası, bizim bahsettiğimiz Topçu Kışlası inşaatı devamı yolunda bir karar çıktığı takdirde halkın burada bilgilendirme yapılarak ve halkımıza sorularak, kamuoyu yoklaması yapılmak suretiyle bir değerlendirme daha ileriki safhada olacak bir çalışma" diye konuştu. "Turizmciler gerçekten endişe içerisindeler" diyen Topbaş, "Bu biraz daha devam ederse, bu sıkıntıları aşamayacak boyuta gelebiliriz. İstanbul'un başarıları gölgelenebilir. Turizmden aldığımız paylar düşebilir. Hizmet sektörü otellerdeki istihdamda gerilemeler ortaya çıkabilir" diye konuştu. Kadir Topbaş, "Otellerde talimhane bölgesi başta olmak üzere ciddi anlamda rezervasyon kayıpları var" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Artık dozunu kaçırmayalım'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN