Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BDP'den skandal görüntü için soruşturma

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, " Cizre'deki görüntüleri parti teşkilatımız vasıtasıyla soruşturuyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 26.6.2013 11:19 Güncelleme Tarihi: 26.6.2013 12:30

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde PKK'ya yakınlığıyla bilinen Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi sözde güvenlik biriminin kurduğu ortaya çıkmıştı. Basına yansıyan görüntüler için BDP soruşturma açtığını duyurdu.

VALİLİK'TEN DE SORUŞTURMA

Şırnak'ın Cizre ilçesinde, PKK'nın yeni kurulan bir kolu olduğu iddia edilen Yurtsever Devrimci Gençlik Harekatı'nın (YDG-H) Şırnak Valiliği tarafından araştırıldığı ifade edildi.

VALİLİK BU GÖRÜNTÜLERİ ARAŞTIRIYORŞırnak Valiliği'nden yapılan açıklamada, olayın Cizre ilçesinde, huzur ortamını bozmaya yönelik eylemler olduğu belirtildi. Açıklamada, "23 Haziran 2013 günü Cizre ilçemizde, PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanmasına ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan görüntülerin niteliği ve olayla ilgili gerekli çalışmalar etkin bir şekilde başlatılmıştır" denildi.

Şırnak Valiliği ayrıca, normalleşme sürecini ve huzur ortamını bozmak amacıyla karanlık odaklarca yürütülen bu tür eylemlere yönelik mücadelelerinin kararlılıkla sürdürüleceği kaydedildi.

Türkiye'nin özellikle Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde kurulduğu ve faaliyete başladığı iddia edilen YDG-H örgütünün diploma aldıkları ve şehirlerde asayişten sorumlu olacakları ileri sürüldü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BDP'den skandal görüntü için soruşturma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN