Bu fotoğrafa Hükümetten ilk yorum

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik "Cizre'deki görüntüler, bir hukuk devletinde, üniter bir devlette söz konusu bile olamaz. Bunun kabul edilebilecek bir tarafı yoktur. İşin boyutları hükümet tarafından elbette ele alınacaktır. Müsamaha edebileceğimiz bir konu olamaz" dedi.

Giriş Tarihi: 26.6.2013 19:09 Güncelleme Tarihi: 26.6.2013 19:48
Cizre'de PKK'nın sözde mezuniyet töreniyle ilgili bir soruya da yanıt veren Çelik , "Akil insanlar da özellikle Kandil cephesinden yapılan bazı açıklamaların özellikle Kürt olmayan kesimde ciddi kaygılar uyandırdığını ifade ettiler.

Hatta bazı konuların bu çözüm süreciyle birlikte gündeme gelmesinin de insanları kafasını karıştırabildiğini söylediler. Mesela başkanlık sistemiyle, diyelim eyalet meselesiyle bu çözüm sürecinin zaman zaman bir arada geçmesinin kafaları karıştırdığını ifade ettiler.

Cizre'deki görüntüler. Bir hukuk devletinde, üniter bir devlette söz konusu bile olamaz. Bunun kabul edilebilecek bir tarafı yoktur. İşin boyutları hükümet tarafından elbette ele alınacaktır. Müsamaha edebileceğimiz bir konu olamaz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu fotoğrafa Hükümetten ilk yorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN