Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Atalay'dan karakol açıklaması

Giriş Tarihi: 29.6.2013 23:06 Güncelleme Tarihi: 29.6.2013 23:15

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Lice'de yaşanan olayı değerlendirerek 'yeni karakollar yapılıyor' iddiasına açıklık getirdi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, katıldığı televizyon programında sağduyu çağrısı yaparak, "Çözüm süreci, başarıya ulaşırsa, sanki bazı kesimlerin elinde kullanacağı malzeme kalmayacak. Bu süreç iyi yürümesin diye düşünenler var" dedi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Haber Türk televizyonunda katıldığı programda sağduyu çağrısı yaptı. Beşir Atalay, Lice'de yaşananların üzücü olduğunu ifade ederek, "Böyle bir olay bizi üzdü. Medeni Yıldırım'a Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Olayın aydınlanması için oraya inceleme ekibi gönderdik. Mülkiye Müfettişleri gitti. Olayın incelenmesini istiyoruz. Jandarmanın tutumu nedir bir yanlışlık var mıdır? Bunu tespit edeceğiz. Bir yanlış yapan varsa gerekli işlem yapılır. Barış ve Demokrasi Partisi'nin bazı seslendirmeleri söz konusu. Bazı beyanatlarını da bugün duyduk. Çözüm sürecinin birinci aşamasının tamamlandığını, hükümetin yapması gerekenleri yapmıyor gibi söylemler. Yeni karakollar yapılıyor deniliyor. Bu karakolların hiç birisi yeni değil. Çözüm süreci ile ilgisi yok. BDP yetkililerinin daha sorumlu olması gerekiyor. Çözüm süreci ile ilgili kararlığımız ortada" dedi.

BDP'NİN MİTİNGLERİNİ YAPICI GÖRMÜYORUZ

Yaklaşık 6 aydır terör olaylarının yaşanmamasının sevindirici olduğunu ifade eden Atalay, "Biz adım adım yapmamız gerekenleri yapıyoruz. Bu süreçte BDP önemli bir siyasi tarafdır. BDP'yi biraz da onure ettik sürecin içine dahil etmekle. BDP'de önemli bir rol üstlenmiştir. İnsanları provoke eden davranışlardan kaçması gerekir. BDP ile diyaloğumuz sürüyor. BDP'nin mitinglerini yapıcı görmüyoruz. Adalet Bakanımız bugün görüştü kaygılarımızı dile getirdi. Bu konuda hassasiyet göstereceklerini bekliyoruz. Siyasi atraksiyon olarak görüyorum. Bir ileri adım sürekli her gün bir yerlerde süreç ile ilgili hükümet gerekenleri yapmıyor şeklinde beyanatlarını duyuyoruz" diye konuştu. Türkiye'nin demokratik bir ülke olduğunu söyleyen Beşir Atalay, "Çözüm süreci, başarıya ulaşırsa, sanki bazı kesimlerin elinde kullanacağı malzeme kalmayacak. Bu süreç iyi yürümesin diye düşünenler var. Herkes huzurla bu ülkede yaşamak istiyor. Kürt kökenli vatandaşlarımız bölünmek istemiyor. Çözüm sürecine destek doğuda yüzde 82'lerde" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Atalay'dan karakol açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN