Gökçek'e teşekkür plaketi

Giriş Tarihi: 2.7.2013 19:37
Çeşitli engelli dernek ve konfederasyon temsilcileri, "EGO Cepte uygulaması nedeniyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e teşekkür plaketi verdi.

Engelli dernek ve konfederasyon temsilcilerini makamındaki toplantı salonunda kabul eden Başkan Gökçek, teşekkür plaketinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Bugüne kadar her engelli gruba verdiğimiz ayrı ayrı hizmetler devam ediyor. Bundan sonra da isteklerinizi yerine getirmek için gayret sarf edeceğiz dedi.

Çoğunluğu işitme engellilerin oluşturduğu 14 dernek ve 2 konfederasyon başkanından oluşan engelli dernekleri temsilcileri, "EGO Cepte uygulamasının kendileri için çok büyük kolaylık sağladığına dikkat çekerek, EGO Cepte'nin engellilere sağladığı avantajları işaret diliyle anlattılar. Engelliler için yapılan açıklamada, "Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü'nce hayata geçirilen EGO Cepte uygulamasıyla Başkentte toplu taşımada zaman kaybı en aza indirilmeye çalışılırken, uygulama biz engelliler için büyük bir kolaylık sağlamış EGO Cepte tercümanımız olmuştur. Uygulamayla evden, işten internete girerek, cep telefonlarıyla, tablet bilgisayarlarla ya da Mavi masayı arayarak otobüslerin güzergahları, durak bilgileri, kaç dakika sonra durakta olacağı, herhangi bir adrese toplu taşıma olanaklarıyla nasıl ulaşılacağı gibi bilgilere en kısa yoldan ulaşabiliyoruz. Otobüslerin kaç dakikada gelebileceğini öğrendikten sonra durakta bekleme süremiz azaldığı gibi beklenen aracın engelli kullanımına uygun olup olmadığını da biliyoruz. Bu durum bizler için büyük rahatlık ve özgüven sağlarken, ailelerimize ve bizlere destek olan sosyal çevremizi de rahatlatıyor. Engelimizden dolayı dışarı çıkmakta zorluk çekiyorduk. Belediyemizin sunduğu bu hizmet hayatımıza kolaylık sağlıyor. Bu hizmetten ötürü başta Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek olmak üzere, Ego Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz denildi.

Daha sonra derneklerin temsilcileri ulaşımla ilgili bazı istek ve şikayetlerini Başkan Gökçek'e iletirken Gökçek, engellilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökçek'e teşekkür plaketi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN