Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Jet imamlara izin yok

Teravih namazlarını çok hızlı kıldıran personele idari işlem uygulanacak.

Giriş Tarihi: 8.7.2013 13:17
Burdur Müftüsü Osman Artan, teravih namazlarını hızlı kıldıran personelin takip ve ikaz edileceğini, uyarılara uymayanlar için idari işlem uygulanacağını bildirdi.

Artan, yaptığı yazılı açıklamada, Ramazan ayı nedeniyle imam açığı bulunan camilere gerekli personel takviyesi yaptıklarını, bu ayda imamsız cami bırakılmayacağını kaydetti.

Ramazan ayında Berberoğlu Camisi'nde hatimle teravih namazı kılınacağını, bütün camilerde ise en az bir kez mukabele okunacağını belirten Artan, "Merkez Ulu Cami'de öğle ve ikindi namazından sonra en az 2 kez mukabele okunacak. Namazların tadili erkana uyularak kılınması için personeli uyardık. Teravih namazlarını hızlı kıldıran personel takip edilip ikaz edilecek, uymayanlar için idari işlem uygulanacak" ifadelerini kullandı.

Artan, Ramazan ayı dolayısıyla şehit aileleri, fakir, kimsesiz ve kenarda köşede kalmış kişilerin ziyaret edileceğini, yardıma muhtaç kişilerin araştırılıp gerekli yardımların yapılması yönünde girişimlerde bulunulacağını vurguladı.

Ramazan ayında camilerin kadın ve çocuklar için cazip hale getirileceğini, imam hatiplerinin bu konuda uyarıldığını anlatan Artan, şunları kaydetti:

"Ramazan ayı boyunca kadın ve çocukların camilere daha yoğun ilgi göstermesi için gerekli tedbirleri aldık. Camilerde kadınların daha rahat, aydınlık ve temiz ortamda teravih namazlarını kılabilmeleri için uygun mekanlar oluşturuldu. Çocukların da camiye ve cemaate katılmalarının teşvik edilmesi amacıyla da bu yavrularımıza karşı kırıcı ve küstürücü tavır yerine onlara camiyi sevdirecek yaklaşım ve tutum cami görevlilerince sergilenecek, yetişkin cemaatten de bu konuda destek istenecek."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Jet imamlara izin yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN