Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yılın siyaset adamı Erdoğan

Haber7.com'un 10. kuruluş yıldönümü dolayısıyla okuyucuları arasında düzenlediği ''2012 Yılının En'leri'' anket sonuçlarına göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan oyların yüzde 99.8'ini alarak ''Yılın Siyaset Adamı'' seçildi.

Giriş Tarihi: 8.7.2013 16:12
Swissotel'de düzenlenen basın toplantısında anket sonuçlarını açıklayan Haber7.com Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Erdoğan, anketin 27 ayrı kategoride, 450 bin okuyucu arasında yapıldığını söyledi.

Anket çalışmasında 2,5 milyon oy kullanıldığını kaydeden Erdoğan, çalışmanın 2 aşamalı olarak gerçekleştirildiğini belirtti. İlk aşamada oylamaya katılan kişilerin kendi adaylarını kendilerinin belirlediğini anlatan Erdoğan, oylamanın ikinci bölümünde ise ilk aşamada en çok oy alan 10 kişinin "Türkiye'nin En"i olmak için yarıştığını dile getirdi.

İbrahim Erdoğan, anket sonuçlarına göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oyların yüzde 99.8'ini alarak ''Yılın Siyaset Adamı'' seçildiğini bildirdi.


''2012 YILININ EN'LERİ'' ANKET SONUÇLARI

Haber7.com tarafından yapılan 2012 Yılının En'leri anketinin sonuçları ise şöyle:

Anket çalışmasında ''Yılın Bakanı'' kategorisinde Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu 'en iyi bakan' seçilirken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ikinci, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ise üçüncü sırayı aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın, ''Yılın Büyükşehir Belediye Başkanı'' seçildiği ankette, Topbaş'ı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki takip etti.

''Yılın Milletvekili'' kategorisinde AK Parti Gaziantep Milletvekili Hüseyin Çelik birinci, AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür ikinci, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk de üçüncü oldu.

Ankette, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, ''Yılın Valisi" seçilirken, Mutlu'yu sırasıyla Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah ve Bursa Valisi Şahabettin Harput izledi.

''Yılın Bürokratı'' kategorisinde ise Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez birinci, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ikinci, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel de üçüncü olarak belirlendi.

''Yılın Belediye Başkanı'' kategorisinde Gaziantep Şahinbey ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu birinci oldu. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'nın ikinci olduğu kategoride Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da üçüncü seçildi.

''Yılın Sanatçısı'' kategorsinde geçen yıl vefat eden Neşat Ertaş, yılın 'en iyi sanatçısı' seçildi. Aynı kategoride Orhan Gencebay ikinci, Uğur Işılak da üçüncü sırada yer aldı.

Star Gazetesi Yazarı Fehmi Koru'nun ''Yılın Köşe Yazarı'' kategorisinde birinci olduğu ankette, ''Yılın Habercisi'' de ocak ayında yaşamını yitiren Mehmet Ali Birand olarak belirlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yılın siyaset adamı Erdoğan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN