Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Darbeci Sisi'ye soruşturma açıklaması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Mısır'da ordunun yönetime el koymasına ilişkin, resen başlatılan bir soruşturma bulunmadığı, bir sivil toplum örgütünün 9 Temmuz 2013'te Başsavcılığa ibraz ettiği şikayet dilekçesinin CMK'nın 158. maddesi gereğince işleme konulduğu bildirildi.

Giriş Tarihi: 11.7.2013 13:20
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, Mısır'da yaşananlarla ilgili yazılı ve görsel basında son günlerde yer alan yorum ve açıklamalar dikkate alınarak bazı hususların açıklanmasında fayda görüldüğü belirtildi.

Açıklamada, "Anılan olaylarla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından resen başlatılmış bir soruşturma bulunmayıp, bir sivil toplum örgütünün 9 Temmuz 2013'te Cumhuriyet Başsavcılığımıza ibraz ettiği şikayet dilekçesi, CMK'nın 158. maddesi gereğince işleme konulmuştur" ifadesi kullanıldı.


MAZLUMDER SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU

MAZLUMDER, Mısır'da ordunun yönetime el koymasıyla ilgili, Mısır Genelkurmay Başkanı Abdel Fatah Said Al-Sisi'nin de arasında bulunduğu bazı sorumlular hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu.

MAZLUMDER Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, Türk Ceza Kanunu'nun 13. maddesine göre, "Türkiye sınırları dışında herhangi bir kişiye karşı işlenen, siyasi, dini, felsefi yada ırki" suçlara da Türk mahkemelerinin bakabildiğini belirtmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbeci Sisi'ye soruşturma açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN