Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tutuklanan bayrakçının eşi isyan etti

Taksim Gezi Parkı eylemlerine ilişkin tutuklanan ve aralarında seyyar bayrak satıcısı Ali Sarıçiçek'in de bulunduğu 8 kişinin ailesi tahliye talebinde bulundu. Sarıçiçek'in eşi, 'Ben herkesten fazla zarar gördüm. Bayraklarımızı versinler, ben de satacağım' dedi.

Giriş Tarihi: 15.7.2013 15:39 Güncelleme Tarihi: 15.7.2013 15:41
Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önündeki meydanda toplanan, aralarında Türkiye Komünist Partisi (TKP) üyeleri, aileler ve avukatların bulunduğu bir grup, Gezi Parkı olayları kapsamında gözaltına alınarak tutuklanan 8 kişinin serbest bırakılması için basın açıklaması yaptılar. Basın açıklamasında bayrak satıcılığı yaptığı belirtilen Ali Sarıçiçek'in eşi Merhamet Sarıçiçek çocukları Selami, İnanç, Merdan ile 6 aylık olan Hasan ve Hüseyin isimli ikizleri ile yer aldı.

Basın mensuplarına açıklama yapan bayrak satıcısı Sarıçiçek'in avukatı Tülay Odabaş müvekkilinin Türk bayrağı satarak geçimini sağladığını belirterek, 'Müvekkilim gözaltına alınırken kucağındaki bayraklarla alınmıştır. Tahliye talebinde bulunduk. Müvekkillerimizin tahliyelerini talep ettik' dedi.

Daha sonra açıklama yapan Merhamet Sarıçiçek, 40 seneden beri bayrak satarak geçimlerini sağladıklarını ve ekmek parası peşinde koştuklarını ifade etti.

Eşinin, AK Parti'nin Kazlıçeşme mitinginde de bayrak sattığını belirten Sarıçiçek, 'O zaman niye gözaltına alınmadı? O zaman niye örgüt denilmedi? Bu ne biçim adalet? Orada bulunan bayrakları hediye olarak götürmedi benim kocam. Satmak için götürdü. Bu kararı veren hakimlere de yazıklar olsun. Dirsek çürüterek okudukları günlere yazıklar olsun. Vicdansızca okumuşlar. Evet, benim eşim örgüt kurdu. Burada bulunan 5 çocuğu ve ben kocamla beraber örgütüz. Ben herkesten fazla zarar gördüm. Bayraklarımızı versinler, ben de satacağım" dedi.

Merhamet Sarıçiçek, rahatsızlanan çocuğunun ilaçlarını basın mensuplarına göstererek eşinin tahliye edilmesini istedi. Açıklamanın ardından adliye önünde bir süre daha bekleyen grup daha sonra dağıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tutuklanan bayrakçının eşi isyan etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN