Cevizlibağ metrobüs istasyonu genişleyecek

Giriş Tarihi: 18.7.2013 09:38 Güncelleme Tarihi: 18.7.2013 15:22

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Cevizlibağ’daki mevcut üst geçitlere ilave olarak 40 metre uzunluğunda 8 metre genişliğinde platform yapacak.

30 gün sürecek çalışmalar sırasında yaşanabilecek yoğunluğun önlenmesi için, yolcuların Cevizlibağ metrobüs istasyonu yerine Topkapı istasyonunu kullanmaları, Cevizlibağ metro istasyonundan gelecek yolcuların da Topkapı veya Zeytinburnu istasyonlarından aktarma yapmaları öneriliyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, yaya erişimlerini daha konforlu ve güvenli sağlamak, yoğunluğu azaltmak için hazırlanan projenin uygulama çalışmalarına bu gece 00.00'da başlanacak. Çalışmanın projesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü ve Fen İşleri Daire Başkanlığı Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştiriliyor. Aktarma merkezi olarak kullanılan istasyon günlük ortalama 35 bin kişi tarafından kullanılıyor. Bu nedenle üstgeçit merdivenleri ile turnikelerde yaşanan yoğunluğu rahatlatmak amacıyla mevcut üst geçitlere ek, istasyona doğru 40 metre uzunluğunda 8 metre genişliğinde platform yapılacak.

Yeni yapılacak platform üzerine, turnikeler taşınacak, engelli ve yaşlı vatandaşlar için asansör yapılacak, mevcutta 1.90 metre genişliğinde olan yaya merdiveni 3 metre olacak şekilde genişletilecek. 30 gün sürecek çalışmalar sırasında, istasyonun Merter tarafı hizmete açık olacak, vatandaşlar tarafından kullanılabilecek ancak, 1 ay sürecek çalışmalar sırasında yaşanabilecek yoğunluğun önlenmesi için, yolcuların Cevizlibağ metrobüs istasyonu yerine Topkapı istasyonunu kullanmaları, Cevizlibağ Metro İstasyonundan gelecek yolcuların ise, Topkapı veya Zeytinburnu istasyonlarından aktarma yapmaları öneriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cevizlibağ metrobüs istasyonu genişleyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN