Başbakan'dan önemli açıklamalar

Giriş Tarihi: 19.7.2013 21:00 Güncelleme Tarihi: 19.7.2013 23:45

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan havalaanı açılışı için geldiği Kastamonu'da valiliğin düzenlediği iftar programında konuştu. Erdoğan ne zaman birlik ve beraberlik adına adım atılsa birilerinin engellemeye çalıştığını söyledi.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

İnsan sadece aklı ile değil vicdanına da kulak vermesi gereken bir canlıdır. Türkiye'nin meselelerini çözmek için her adım attığımızda karşımıza engeller çıkarttılar. Milli birlik ve kardeşlik projesi dedik, kardeşlik dedik onlar karşı çıktılar. Biz kimseye taviz vermedik geri adım atmadık yine de atmayacağız.

Faiz lobisi bu dönemde Mayıs ayında ne kaybetti? Faiz lobisi 642 milyarı almayı hedeflemişlerdi alamadılar. Bu para milletin cebinde kaldı. Biz bu şekilde ülkemizi havalimanları ile büyütüyoruz. Daha da büyüteceğiz. Demokrasinin standartlarını da büyüteceğiz.

Mayıs ayı o kadar önemli bir ayken, Gezi olayının çıkması manidardır. Huzurlu toplumu neden huzursuz hale getirdiler. Gençliğimiz hiçbir şiddete bulaşmadı bulaşmaz. Bizim gençliğimiz hiçbir zaman molotofkokteyli ile işi olmaz bu suçtur. Vatandaşım da bu konuda yargıyı uyarması lazım. Tencere tava da suçtur. Vatandaş kendi apartmanında tencere tava çalanı yargıya şikayet etsin. Bunun özgürlükle alakası yok bu başkalarının özgürlük alanına girmektir.

Molotoflu gençler karşısında bilgisayarlı gençler olarak geleceği siz inşa edeceksiniz. 7 aydır şehit gelmiyor. Bize ne yapıyorsunuz dediler. Biz anayasal çerçevede yapıyoruz. Bu ülkede kan duruyor. Göz yaşları diniyor. Bu süreç millet düşmanları tarafından engellenmezse biz silahsız ortamda her meseleyi çözüme kavuştururuz. Hiç endişeniz olmasın...

Hedef dünyanın ilk 10 ülkesi arasına girmek. Bunu başardığımızda biz daha mutlu olacağız... Bayramınızı Kadir gecenizi şimdiden tabrik ediyorum. İlgi ve alakanıza teşekkür ediyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan önemli açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN