Hatay'daki eylemler sona erdi

Eskişehir'de 'Gezi Parkı' eylemleri sırasında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın ölümünü protesto etmek amacıyla Hatay'ın merkez ilçesi Antakya'da toplanan grupla polisin çatışması 5 saatin ardından son buldu.

Giriş Tarihi: 20.7.2013 09:28
Polisin tüm ikazlarına karşın Hatay Valiliği'ne yürümek isteyen gruba müdahale gecikmedi. TOMA'nın su ile müdahale ettiği grup, ara sokaklara kaçarak polise havai fişek, molotof bombası, taş ve bilyelerle karşılık verdi. Çöp konteynerleri ve inşaatlardan alınan demir korkuluklarla yollara barikat kuran şahıslar, eylemlerini Armutlu Mahalle sakinlerinin araya girmesi ile 5 saat sonra sonlandırılabildi.

POLİS, APARTMAN ÇATILARINDA EYLEMCİ ARADI

Ara sokaklara kaçan ve burada barikatlar kurup polise taş ve bilye atarak karşılık veren gruba zaman zaman apartmanların çatı katlarından taş, molotof bombası ve ses bombası atan eylemciler de destek verdi. Çevik kuvvet ve sivil polisler ise TOMA ve Akreplerin açtıkları barikatların arasından geçerek bir binada arama yaptı. Apartman içinde eylemci bulamayan polis yine eylemciler tarafından atılan taşlardan kalkanlar yardımıyla korunarak geri çekildi.

MAHALLE SAKİNLERİ ARAYA GİRDİ

Hatay'da 10 gündür sürdürülen eylemler nedeniyle rahatsız olan Armutlu Mahallesi sakinleri eylemcilerin kurdukları barikatları dağıtarak grubun geri çekilmesini sağladı. Polisin yanına kadar gelen ve eylemi gerçekleştirenlerin provokatörler olduğunu söyleyen bir mahalleli, "Biz birşey istemiyoruz. Herkes otursun oturduğu yerde. Birşey yapılacaksa sandıkta hesabı yapılsın. Burada kimse buranın huzurunu bozamaz. Burada yapılan provokasyon. 22 yıldır oturduğum mahallemde, benim işyerim az ilerde. Buraya geliyorum 200 - 300 kişinin içerisinde 3 kişiyi tanımıyorum. Herkes bunu bilsin, emniyet mensubu da bilsin, sayın Başbakanım da bilsin bunu. Burayı karıştırmak isteyenler çekilsinler. Çekilmedikleri anda çok şeylerle karşılaşırlar. Herkes otursun oturduğu yerde. Bu mahallenin huzurunu kimse karıştıramaz" dedi.

Mahalle sakinleri polisle yaptıkları konuşmanın ardından eylemci grupları ara sokaklardan çağırarak ikna etti. Grup kısa süre içerisinde dağıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hatay'daki eylemler sona erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN