Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tencere tavayı yargıya taşıyın

Milletin huzurunu bozmaya kimsenin hakkı olmadığını ifade eden Başbakan, "Tencere tavacıları da çekinmeden sizler yargıya taşıyacaksınız. Suçtur, bunu yasalar söylüyor" dedi

Giriş Tarihi: 20.7.2013
Başbakan Erdoğan, kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı olmadığını ifade etti, "Tencere tavacıları sizler çekinmeden yargıya taşıyacaksınız. Her şeyi devletten beklemeyin. Herkes haddini bilsin" dedi. Erdoğan, Kastamonu Havalimanı ve yapımı tamamlanan diğer tesislerin toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada şu mesajları verdi:
PALALI DEĞİL EĞİTİMLİ GENÇLİK: Hedefi büyük koyacağız ve bunu da başaracağız ama hep beraber başaracağız. Onun için çok çalışmaya, azimle yola devam edeceğiz. 81 vilayetinde üniversitesi olan bir Türkiye olarak, geleceğe yürüyoruz. Eğitimli bir gençlik... Elinde palayla dolaşan bir gençlik değil, bilgisayarıyla dolaşan bir gençlik. Kamu mallarına, özel sektöre, vatandaşın ticarethanesine zarar veren, şiddet yanlısı bir gençlik değil. "Bu ülkeye ne kazandırırım" gayreti içerisinde olan bir gençlik. İşte bu gençliğin önünü açma görevi bizim. Ama o yoldan yürüme sizin. Siz onu başaracaksınız. Hiçbir zaman bu molotofçularla sizi mukayese etmemiz mümkün değil.
TENCERE ÇALANLARI ŞİKAYET EDİN: Molotof kokteyli kullanmak suçtur. Tencere tava kullanmak, mutfakta değil ha, komşuyu rahatsız etmek suçtur. Ben bunu ceza olarak söylüyorum, suçtur, ben söylemiyorum, yasalar söylüyor. Onun için bu tencere tavacıları da çekinmeden sizler yargıya taşıyacaksınız. Çünkü bu milletin huzurunu bozmaya kimsenin hakkı yok. Her şeyi devletten beklemeyin, müracaatınızı yapacaksınız, yargıya bildireceksiniz, herkes haddi bilsin.
BİRLİĞİMİZ GÜÇLENİYOR: Çözüm süreciyle de özellikle teröre karşı verdiğimiz mücadelede birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz güçleniyor. Bunu artırmamız lazım. Birbirimizi seveceğiz, Allah için seveceğiz. İnsanoğlu makam için sevilmez, parası pulu için sevilmez. Yaradılanı yaradandan ötürü seveceğiz.
VARSIN TUZAK KURSUNLAR: Güçlü bir Türkiye'yi aslında kimse istemiyor. Bunu iyi bilmemiz lazım. Onun için geleceğe yönelik kader çizgilerini biz beraber belirleyeceğiz. Çok çalışacağız. Bazıları tuzaklar kuruyor. Varsınlar kursunlar.
HER OLANDA HAYIR VARDIR: Bu bölgede güçlü Türkiye her geçen gün sesini yükseltiyor. Eskiden gündemimizi belirliyorlardı, artık gündemi belirlenen bir Türkiye yok, artık gündem belirleyen bir Türkiye var. Yani çevremizde Irak'ta, Suriye'de bir çok olaylar oluyor. sonu iyi olacak."

"MAYISTA GEZİ OLAYININ ÇIKMASI MANİDARDIR"
Başbakan Erdoğan Kastamonu Valiliği'nin Şehir Stadı'nda düzenlediği iftardaki konuşmasında ise şunları söyledi : "Mayıs ayı o kadar önemli bir ayken ve mayıs ayında bir Gezi olayının çıkması manidardır. Niye çıkardılar bu olayı? Huzurlu olan bu toplumu neden huzursuz hale getirdiler. Bakın bizim gençliğimiz hiçbir zaman şiddete bulaşmamıştır." Faiz lobisini eleştiren Erdoğan, "Bu para benim milletimin cebinde, yatırımlarda kaldı. Onları çıldırtan bu" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tencere tavayı yargıya taşıyın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN