TMSF'den BMC müjdesi

Giriş Tarihi: 21.7.2013 12:41 Güncelleme Tarihi: 21.7.2013 12:43

TMSF, 17 Mayıs'ta Çukurova Grubu'na ait bazı şirketlerle birlikte yönetimini devraldığı BMC çalışanlarına ödeme yapacağını açıkladı.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), 17 Mayıs'ta Çukurova Grubu'na ait bazı şirketlerle birlikte yönetimini devraldığı BMC çalışanlarına ödeme yapacağını açıkladı.

TMSF'den yapılan açıklamada, "Fabrikanın diğer sorunlarının yanında çok uzur süredir işçilerine sağlıklı şekilde ücret ödeyememesi kamuoyunun malumudur. TMSF sosyal sorumluk bilinciyle Çukurova Grubu'na ait varlıkların satışından elde ettiği kaynakların bir kısmını çalışanların ücretinin ödenmesine tahsis edecek. Bu çerçevede BMC yönetimi, fabrika personelinin yaptığı çalışmalar dolayısıyla oluşan ücret alacaklarını hazırlayacağı ödeme planı çerçevesinde, bir kısmını da peşin ödeyerek kapatma kararı aldı." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, "TMSF şeffaflık ve adalet ilkeleri çerçevesinde yönetimini devraldığı şirketlerde geçmişte olduğu gibi çalışanların haklarının korunmasına kanunlarla verilen görev ve yetkiler çerçevesinde devam edecektir." denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TMSF'den BMC müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN