Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gezi'deki ilaçlar devletin çıktı

İstanbul İl Sağlık Müdürü Ali İhsan Dokucu, 'Gezi Parkı'nda ele geçirilen ilaçların bir kısmı kamu hastanelerinden elde edilmiş ürünler ve ilaçlar. İlaçların üzerinde, 'hastane malıdır, satılmaz' ibaresi bulunuyor. Bu da soruşturma unsuru olacağını düşünüyorum' dedi.

Giriş Tarihi: 24.7.2013 10:19 Güncelleme Tarihi: 24.7.2013 17:02
İl Sağlık Müdürü Ali İhsan Dokucu, sahada çalışan muhabirlerle iftarda bir arayla geldi. Conrad Otel'de düzenlenen iftar programına medya kuruluşlarında çalışan basın mensuplarının yanı sırada İl Sağlık Müdürlüğü çalışanları katıldı. İftar sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Dokucu, 'Gezi Parkı'nda ele geçirilen ilaçların bir kısmı kamu hastanelerinden elde edilmiş ürünler ve ilaçlar. İlaçların üzerinde, 'hastane malıdır, satılmaz' ibaresi bulunuyor. Bu da soruşturma unsuru olacağını düşünüyorum' dedi.

Hekimlerin meslekten men edilmesi kararının Tabipler Birliği'nden alınarak Sağlık Bakanlığı'na devredilmesini de değerlendiren Dokucu, 'İşin mevzuat kısmını çok iyi bilmediğim için, Bakanlık merkez teşkilatına sorulması daha doğru olur. Ancak men ile ilgili konunun son olaylarla ilgisi yoktur. 663 çıktığında, tıpta uzmanlık kurulu dahil olmak üzere bir çok yeni kurul kuruldu. 663 çıkalı bir yıl oldu. Gezi Parkı olayları ise son 50 gündür var' şeklinde konuştu.

Taksim Gezi Parkı'nda ele geçirilen tıbbi malzemelerin geleceği hakkında da konuşan Dokucu, 'İlaçların bir kısmı hiç kullanılmamış. Belediye ve polis eşliğinde bizlere devredildi. Bunların yarısı tıbbi malzeme ve ilaç. Özellikle mide ile ilgili, sanırım gazdan etkilenmeyi azaltıcı şekilde ilaçlar var yoğun miktarda. Bunların dökümü çıktıktan sonra paylaşabiliriz. Tıbbi olarak kullanılması çok mümkün olmayan ilaçsa bunların imhasına gidecek. Bir kısım el değmemiş ilaçlar var. Tıbbi malzemeler bir şekilde kullanılacak. Bugün teslim aldık, depolarımıza yeni girdi. Bir kısmı görüyoruz ki kamu hastanelerinden elde edilmiş ürünler ve ilaçlar. İlaçların üzerinde, 'hastane malıdır, satılmaz' ibaresi bulunuyor. Bu da soruşturma unsuru olacağını düşünüyorum. Bu tür malzemelerin Gezi Parkı'nda dolaşıyor olmasını bir yönetici açıklayamaz' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gezi'deki ilaçlar devletin çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN