Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bizde şefkat eli onlarda demir yumruk'

Başbakan Erdoğan iftarda şöyle konuştu: "Polisimizle gurur duyuyoruz. Bugün AB başta olmak üzere onların polislerinin yaklaşım tarzları bizim gerimizde kalmıştır. Bizde şefkat eli, onlarda demir yumruklar vardır"

Giriş Tarihi: 25.7.2013
Başbakan Tayyip Erdoğan, son iki aydır sokaklarda meydana gelen olaylara karşı polisin demokratik tavırla mücadele ettiğini ifade ederken, "Buna karşı vandallığa, hukuksuzluğa karşı mücadele eden polisimiz hedef gösterildi. Eylemcilerin sırtı sıvazlandı" dedi. Ankara Cevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nce düzenlenen iftara katılan Erdoğan, şu mesajları verdi:
İşkence, dayak, kötü muamele devletin bekası adına vazgeçilmez olarak görülüyordu, biz bu insanlık dışı muameleye son verdik. Geçmişte biz emniyet teşkilatına gittiğimizde gülmeyen yüzlerle karşılaşırdık, ama artık böyle bir emniyet müdürlüğü böyle bir karakol yok. Artık içeriye adım attığınızda sert ifadelerle karşılaştığınız bir yapı yok. Bu insanlık dışı muameleye sıfır toleransın var olduğu bir dönem yaşıyoruz.
Biz bugün polisimizle gurur duyuyoruz. İftihar ediyoruz. Bugün Batı AB başta olmak üzere onların polislerinin vatandaşlarına yaklaşım tarzları bizim gerilerimizde kalmıştır. Bizde şefkat eli vardır onlarda ise demir yumruklar vardır.
Ama bunlar kampanyalarını iyi yapıyor sesleri çok çıkıyor. Türk güvenlik mensuplarını karalamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Birilerinin dediği noktada hareket edecek olursak, şu güvenlik teşkilatımız acınacak hale düşer ki biz asla teşkilatımızı bu halde görmek istemiyoruz. Bu teşkilat olumsuz hadiselerle kirlenmeyecek kadar pırıl pırıl bir teşkilattır.
Polisimizin ve jandarmanın suçla, toplumsal olaylarla mücadelede önleyici tedbirler uygulamaları eleştiri konusu yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Kara propaganda ve yalanlar ilave edilerek polisimizin karalanmak istendiğine, hedef alındığına sık şahit oluyoruz. Bu millet polisine güveniyor sahip çıkıyor. Kimin ne dediği önemli değil, milletin ne dediği ne hissettiği önemli. Bizi bazı gazetelerin manşetleri değil milletin manşeti ilgilendirir.
Son iki aydır başta İstanbul ve Ankara olmak üzere şehirlerimizde ortaya çıkan sokak eylemlerine karşı büyük bir sabırla, demokratik tavırla mücadele verdiniz. Yeri geldi zora girdiniz. Bunu batının polisi yapmaz. Demokratik bir ülkede emniyet mensuplarının kullandığı neyse daha fazlasını yaptınız. Hiç kimse polise jandarmamıza yönelik saldırıların üzerinde durmadı. Molotof suç değilmi suç, buna rağmen kimse bunların üzerinde durmadı. Aylardır her türlü vandallığa, hukuksuzluğa karşı mücadele eden polisimiz hedef gösterildi. Eylemcilerin sırtı sıvazlandı. Bizim polisimiz yeri gelir TOMA'sıyla suyunu da kullanır yeri gelir biber gazını da kullanır. Bunu da oradaki güvenliği tesis için yapar.
Eğer haksızlık, hata varsa bunun karşısında ilk duracak olan biz oluruz.

MÜJDE VERDİ
Erdoğan polis teşkilatının emeklilikle ilgili beklediği düzenlemenin yeni yasama döneminde Meclis gündemine geleceğini söyledi. Erdoğan, "Meclis'ten geçmesi için elimizden geleni yapacağız" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bizde şefkat eli onlarda demir yumruk'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN