CHP'de istifa depremi

CHP Kayseri İl Başkanı Sadık Atila ve 10 yönetim kurulu üyesinin görevlerinden istifa ettiği bildirildi.

Giriş Tarihi: 25.7.2013 16:34 Güncelleme Tarihi: 25.7.2013 17:47
Atila, yaptığı yazılı açıklamada, 3 Haziran 2012'de gerçekleştirilen olağan kongrede 24 kişilik yönetim kuruluyla seçildiğini hatırlatarak, "Yaklaşık 13 aydır bu görevi başarıyla yürütmeye çalıştık ancak son iki aylık zaman diliminde il yönetim kurulunda yaşanan sorunlar nedeniyle parti çalışmaları aksamakta olup, parti çalışma programını uygulamakta sıkıntılar yaşadık" ifadesini kullandı.

Tüm çabalarına rağmen mevcut sorunların aşılamadığını belirten Atila, şunları kaydetti:

"Partimizin ilke ve çıkarlarının zarar görmemesi, sürecin sağlıklı bir şekilde aşılabilmesi ve partimizin önünü açabilmek adına halen yürütmekte olduğumuz görevlerimizden ben ve il sekreteri Kutsi Zafer Ünsal, bilişimden sorumlu il başkan yardımcısı Neşe Denizkurdu, seçim ve hukuktan sorumlu başkan yardımcısı avukat Yalçın Azgıt, sağlıktan sorumlu başkan yardımcısı Nuran Çetin, sendikalardan sorumlu başkan yardımcısı Erhan Yurtsuz, basından sorumlu başkan yardımcısı Ceren Aydemir, yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı Tamer Cinel, yönetim kurulu üyeleri Ayten Oba, Nurettin Kısır ve Musa Cangır istifa etmiş bulunmaktayız. Görev yaptığımız süreçte bizlere destek olan başta sendikalar olmak üzere tüm STK'lara, kişi ve kurumlara, üyelerimize, partililerimize ve basın emekçilerine teşekkür ediyor, saygılar sunuyoruz."

DİYARBAKIR KADIN KOLLARI'NDA 14 KİŞİ İSTİFA ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır İl Kadın Kolları Başkanı Naciye Günay ile Sur, Yenişehir, Bağlar ve Çınar İlçe Kadın Kolları başkanlarının aralarında bulunduğu 14 kişi, görevlerinden istifa etti.

CHP Diyarbakır İl Kadın Kolları Başkanı Naciye Günay, Sur İlçe Kadın Kolları Başkanı Hediye Özçelik, Yenişehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Nimet Temurhan, Bağlar İlçe Kadın Kolları Başkanı Nihal Cebeloğlu, Çınar İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurcan Çelebioğlu ile birlikte toplam 14 kişinin görevlerinden istifa ettiğini söyledi. Günay, 'Bizim geçmiş yönetimlerle çalışmamız il başkanımızda sıkıntı oluşturdu. Eski yönetim ile çalıştığımızdan dolayı bize karşı tepkiliydi. STK'lar ile görüşmelerimizde, görüşmelerimizin parti adına yapılmasına izin vermiyordu. Biz varlığımızı sivil toplum örgütleri ve halkla gösteremesek hiçbir şekilde kanıtlayamazdık. Çalışmalarımızı engelliyordu. Kadın kolları olarak dışlıyordu. Partiden ayrılan para bize iletilmedi. Etkinlikler bile yapamadık. Her şeyden yoksunuz. Herkes, karşısında ilkokul öğrencisi varmış gibi davranıyor. Yeni yönetimde aile havası bulamadık. 11 yıldır biz aile idik, şimdi aile havası kayboldu. Herkesle savaş halinde kendi emellerini gerçekleştirmek için oraya gelmiş. Başka bir partiye geçmemiz söz konusu değil. CHP'liyim, sonuna kadar partime hizmet vermekten onur duyarım. İleride yeni bir yönetim olduğu zaman tekrar görev almaya hazırız' dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de istifa depremi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN