CHP'li Erzen'in eşine büyük şok!

Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen'in eşi Meltem Ünal Erzen hakkında, attığı twetlerle "orucunu tutan ve iftarını yapan vatandaşlara hakaret ettiği" gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu.

Giriş Tarihi: 26.7.2013 16:25 Güncelleme Tarihi: 26.7.2013 16:55
Eğitim Bir-Sen İstanbul 1 No'lu Şube Başkanı Emrullah Aydın, sendika üyeleri ve avukat Kelami Özdemir, suç duyurusu dilekçesini Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına verdi.

Dilekçede, "Meltem Ünal Erzen'in, 16 Temmuz'da Twitter hesabından, orucunu tutan, iftarını yapan vatandaşları küçük düşüren, onur kırıcı ithamlarda bulunduğu ve halkın benimsediği dini değerleri alenen aşağıladığı için cezalandırılması" istendi.

Erzen'in kamu barışını bozmaya yönelik provokatif eylemde bulunduğu savunulan dilekçede, söz konusu ifadelerin kelime anlamları ve kullanılma biçimleri dikkate alındığında, ifade özgürlüğü kapsamında hoş görülemeyecek, eleştiri sınırlarının ötesinde kışkırtıcı ve aşağılayıcı olduğu kaydedildi.

Dilekçede, Erzen hakkında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik", "ayrımcılık" ve "hakaret" suçlarından dava açılması talep edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li Erzen'in eşine büyük şok!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN