Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devlet Bahçeli ameliyat oldu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, iki gözünden katarakt ameliyatı oldu. Operasyonun iki gün önce akşam saatlerinde olduğu öğrenilirken, Bahçeli'nin çalışmalarına engel bir durumun olmadığı belirtildi.

Giriş Tarihi: 26.7.2013 11:58 Güncelleme Tarihi: 26.7.2013 15:07
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, katarakt ameliyatı oldu. Operasyonu gerçekleştiren Prof. Dr. Fatih Karel, Bahçeli'nin bulanık görme şikayetlerinden kendilerine başvurduğunu belirterek, 'Yapılan kontrollerde Bahçeli'ye ameliyatı önerdik. Kendisi bir takım isteklerde bulundu. Prompter olayı vardı. Bunun daha iyi ayarlanıp ayarlanamayacağını sordu. Biz de bunu yapabileceğimizi söyledik' dedi.
Gözündeki rahatsızlık dolayısıyla kontrole giden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Dünya Göz Hastanesi'nde iki hafta arayla katarakt ameliyatı oldu. Bahçeli'yi iki hafta arayla ameliyat eden Prof. Dr. Fatih Karel, İHA'ya operasyonla ilgili açıklamalarda bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bulanık görme şikayetiyle hastaneye geldiğini belirten Prof. Dr. Fatih Karel, Bahçeli'nin şikayetlerinin fazla olmadığını ancak yoğun siyasi yaşantısı dolayısıyla gözlerini muayene ettirmeye çok fazla vakit bulamadığını kaydetti. Bahçeli'nin kontrole geldiğinde çok fazla olmayan kataraktı olduğunu gözlediklerini ifade eden Prof. Dr. Karel, yapılan kontrollerin ardından Bahçeli'ye ameliyatı önerdiklerini söyledi.

Karel, 'Kendiside bizden bir takım isteklerde bulundu doğal olarak. Özellikle siyasi konuşmaları sırasında bütün siyasilerin kullanmış prompter olayı var. Bunun daha iyi ayarlanıp ayarlanamayacağını sordu. Biz de bu yapabileceğimizi söyledik. Bu şekilde ameliyatımızı gerçekleştirdik' diye konuştu.

Bahçeli'nin ameliyatı gerçekleştirdiklerini ve ameliyatın yaklaşık 12 dakika sürdüğünü ifade eden Karel, Bahçeli'nin geçen hafta sol gözünden ameliyat olduğunu, bu haftada sağ gözünden ameliyat olduğunu söyledi. Ameliyatın başarılı bir şekilde gerçekleştiğini vurgulayan Karel, Bahçeli'nin kontrollerde son derece mutlu olduğunu dile getirdi.

Bahçeli'nin ne yakın nede uzak bir gözlüğe ihyacının bulunmadığını kaydeden Karel, 'Günlük yaşantısında, siyasi yaşantısında eskiden olduğu gibi çok rahat bir şekilde gene sürdürecek' dedi.

Bahçeli'nin geçirdiği iki ameliyatın sürelerinin 10-12 dakika arasında değiştiğinin altını çizen Karel, hastanın ameliyat olmadan önce yaklaşık 40-45 dakikalık bir hazırlık süresinin olduğunu belirterek, 'Göz bebekleri büyütülüyor ve ondan sonrada ameliyata giriliyor. Gerekli damlalar damlatılıyor. Bunların hepsi düşünecek olursak 40-45 dakikalık bir süreç' şeklinde konuştu.

'MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR'

MHP Lideri Bahçeli, iki hafta arayla Dünya Göz Hastanesi'nde gerçekleşen ameliyatlarının başarılı geçtiği öğrenildi. Yaklaşık 12 dakika süren ameliyatlarının ardından Bahçeli'nin parti genel merkezine geçerek çalışmalarına kaldığı yerden devam etti. Bahçeli'nin sağlık durumunun iyi olduğu kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devlet Bahçeli ameliyat oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN