Ve CHP'den adaylığını açıkladı

Celal Doğan, CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.

Giriş Tarihi: 31.7.2013 14:39 Güncelleme Tarihi: 31.7.2013 14:40
Eski Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Celal Doğan, arkasında hiçbir gücün olmadığını ifade ederek, "İstanbul'a önceki belediye başkanları çözüm üretmemiş, makyaj yapmıştır'' dedi.

CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen Celal Doğan, belediye başkanlığına aday adayı olduğunu duyurdu. Resmi olarak başkanlık görevine talip olduğunu belirten Doğan, ''İstanbul'un büyüklüğünü biliyorum. Daha önce görev yaptığım Gaziantep'in de büyüklüğünü biliyorum. Gaziantep'te 15 sene belediye başkanlığı yaptım. İstanbul'un da yeniden inşaya ihtiyacı vardır. İstanbul gerçekten aranan bir kent haline gelmiştir. İstanbul'un değerleri kaybolmuştur. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na resmen aday adayıyım" şeklinde konuştu.

Doğan, kendisinin arkasında hiçbir gücün olmadığını aktararak, ''Celal Doğan hiç bir güce ve holdinge dayanarak ve İcazet alarak aday olmamıştır. Aday olurken dayandığım bir tek şey var, o da Cumhuriyet Halk Partisi'nin değerleri ve inandığım halktır. Bu nedenle bugün buradayım. Bu değerlere inanarak aday adayıyım" ifadelerini kullandı.

Toplantıda hazır bulunan CHP İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı da, ''Belediye başkan adaylarını partiniz hangi yöntemle belirleyecek?'' sorusunu,
''Aday başvuru süresinin 2 Eylül 2013 tarihine kadar uzatıldığını hatırlatayım. İstanbul için eğilim yoklamasının ardından yönetime sunulacaktır" şeklinde cevaplandırdı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ve CHP'den adaylığını açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN