Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YAŞ'ta flaş karar

Giriş Tarihi: 1.8.2013 15:58 Güncelleme Tarihi: 1.8.2013 18:41
Hava Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Korgeneral Nezih Damcı'nın emeklilik talebi Yüksek Askeri Şura'da onaylandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada, Korgeneral Nezih Damcı'nın emeklilik isteğinin Uludere olayıyla ilgisinin olmadığı belirtildi.

Genelkurmay Başkanlığı, Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Nezih Damcı'nın kendi isteğiyle emeklilik talebinde bulunduğunu ve bu isteğinin onaylandığını belirterek, Korgeneral Damcı'nın emeklilik talebinin, basında yer alan olaylarla ilgisinin olmadığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamada, bazı basın yayın organlarında "Hava Kuvvetleri Komutanlığı mensubu üç generalin görevlerinden istifa ettiklerine ve istifalarının Uludere olayı ve sürmekte olan bazı davalardan kaynaklandığına" ilişkin iddiaların yer aldığı vurgulandı.

Açıklamada, "Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Nezih Damcı kendi isteğiyle emeklilik talebinde bulunmuş, emeklilik isteği onaylanmıştır. Korgeneral Damcı'nın emeklilik talebinin basında yer alan olaylar ile ilgisi bulunmamaktadır. Bir korgeneral dışında, Hava Kuvvetleri Komutanlığından emeklilik isteğinde bulunan başka general bulunmamaktadır" ifadelerine yer verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YAŞ'ta flaş karar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN