Afyon davasında hâkimler 'çekildi'

Afyon'da 25 askerin şehit olduğu patlamanın davasına bakan askeri mahkeme, önce reddi hâkim talebini reddetti, ardından davadan çekildi

Giriş Tarihi: 2.8.2013
Afyonkarahisar'da 25 askerin şehit olduğu patlama davasında önemli bir gelişme yaşandı. Eskişehir 1. Hava Kuvvet Komutanlığı Askeri Mahkemesi'nde dün görülen duruşmada sanık avukatları reddi hâkim talebinde bulundu. Ancak tabep kabul edilmedi. Şehit aileleri talebe tepki gösterirken, heyete pet şişeler attı. Olay büyüyünce mahkemeye çevik kuvvet polisi çağrıldı.

KARAR ÜST MAHKEMEYE
Öğleden sonraki oturumda bu kez Hava Hâkim Binbaşı Ahmet Mithat Acar, Hava Hâkim Üsteğmen Yusuf Hatip, Hava Hâkim Teğmen Cevher Eren, tarafsız olarak devam ettiremeyecekleri gerekçesi ile davadan çekilme kararı aldı. Acar, çekilme kararını salondakilere de sonru. Şehit ailelerinin çoğu heyetin devam etmesini istedi. Çekilme kararı ve dava dosyası, üst mahkeme olan Gölcük Donanma Komutanlığı Askeri Mahkemesi'ne gönderilecek. Karar üst mahkemece kabul edilirse dava başka bir ildeki askeri mahkemede görülecek. Eğer karar kabul edilmezse duruşmaya 8 Ekim'de kaldığı yerden devam edilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Afyon davasında hâkimler 'çekildi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN