Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esra ve Mehmet Şimşek ile çok özel

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve eşi Esra Şimşek Meryem Gayberi’ye konuştu. Vergi denetimlerinden fakir çocukluğuna, Başbakan’la tanışmasına kadar her şeyi anlatan Bakan Şimşek, konu “çocuk sahibi olmaya” gelince sözü eşine bıraktı ve kamuoyuna müjdeyi sabah.com.tr’de verdiler.

Giriş Tarihi: 3.8.2013 01:37 Güncelleme Tarihi: 3.8.2013 04:45
Dünya ekonomik krizlerle boğuşurken gözler, yıldız gibi parlayan Türkiye ekonomisi ve başarı öyküsüyle dikkatleri çeken Maliye Bakan Mehmet Şimşek'in üzerinde. Şimşek, Batmanlı fakir bir ailenin hiç Türkçe bilmeyen bir çocuğuyken dünyanın en önemli şirketlerinin başına ve oradan Maliye Bakanlığı'na gelmiş bir isim. Oldukça sevilen ve mütevazı bir bakan Mehmet Şimşek. Şimşek ile hayatını, ekonomiyi ve en önemlisi çözüm sürecini konuştuk. Bu başarılı ismin arkasındaki zarif eş Esra Şimşek'e de Mehmet Şimşek'i sorduk.

Hayat hikayeniz etkileyici. Bir çocuksunuz ve köyde yaşıyor. Neler yapıyordunuz?
Batman'ın Arıca köyü. Kürtçe ismi Kefre. Okuma yazmayı bilmeyen, tamamen geçimlik tarım yapan bir aileden geliyorum. Tarihi bir köy ve tamamen dağlık. 80 öncesinde bizim köyün yarısı Süryani yarısı Müslüman'dı. 9 yaşayan kardeşiz, dört abim dört ablam var.

4.5 yaşındayken annemi kaybediyorum. Hayal meyal hatırlıyorum onu. Ve acı bir anı daha. Çamaşır yıkarken Dicle'ye kaptırdığım ablam.

ARKADAŞINA GÖNDER
Esra ve Mehmet Şimşek ile çok özel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN