Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Türkiye'de faili meçhuller bitti"

"Ergenekoncuların tutukluluğundan beri Türkiye'de faili meçhul, siyasi cinayet yok, gözaltında kaybolmalar da yok" diyen Çelik, "Bu bir şey anlatmıyor mu insanlara" diye sordu

Giriş Tarihi: 8.8.2013
AK Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Silivri'de görülen Ergenekon davası ile ilgili düzenlediği basın toplantısında "Bırakın yargı gerçekten hükmünü versin" çağrısı yaptı. "Ergenekoncuların tutukluluğundan beri Türkiye'de faili meçhul, siyasi cinayet yok. Devlet adına infaz yok. Gözaltında kaybolmalar da yok" diyen Çelik, "Bu bir şey anlatmıyor mu insanlara?" vurgusu yaptı. Çelik, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında şunları aktardı:
Mahkeme lehinize karar verirse, 'mahkemeyi tanıyorum" ama aleyhte bir karar çıkarsa 'ben bu kararları tanımıyorum' şeklindeki bir tavır içine girerseniz gülünç olursunuz. Mahkeme aralarında Sayın Mehmet Haberalın dae bulunduğu 21 kişiye de tahliye kararı verdi. Mahkemenin bu kararını da tanımayacak mısınız?
Yıllardan beri Türkiye darbecilerin, darbelerin, darbe teşebbüslerinin tehdidi altındadır. Kurda merhamet etmek, kuzuya zulüm etmektir.
Silivri'deki sanıkların adil yargılanma hakkını, mahkemenin çabuk sonuçlanmasını engelleyen unsurların başında başta CHP olmak üzere, İstanbul Barosu'nun mahkemeyi işgal edip mahkeme salonunu terörize etmesi gelmektedir. Siz zorla, bilek zoruyla hukuk mu tesis edeceksiniz?
Günler öncesinden 'Silivri'yi basacağız, duvarları yıkacağız' sloganları kime aitti? 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' diye bağıranlar avukatlar. Sevsinler sizin gibi askerleri. Mustafa Kemal hayatta olsa size asker olarak patates soydurmazdı. Orada yargılanan Mustafa Kemal mi ki, siz 'Mustafa Kemalin askerleriyiz' diye bağırıyorsunuz? Mustafa Kemal'in hayalindeki Cumhuriyet, Ergenekon yapılanmasıyla vesayet altına alınmış olan bir Cumhuriyet midir? Niçin Atatürk'ü emelleriniz için kullanıyor ve istismar ediyorsunuz?
Ergenekoncuların tutukluluğundan beri Türkiye'de faili meçhul, siyasi cinayet yok. Devlet adına infaz yok. Gözaltında kaybolmalar da yok. Bu bir şey anlatmıyor mu insanlara? Siz halkın aklıyla alay mı ediyorsunuz? Onun için bırakın yargı gerçekten hükmünü versin. Sonuna kadar adil yargılanma.
Biz 'oh olsun' diyenlerden değiliz. Ama darbecilerden ve illegal yapılardan dolayı binlerce ana kuzusu acı çekti, bunları yok sayamazsınız. Türkiye darbelerle, darbecilerle hesaplaşmaya çalışıyor. Türkiye safralarından kurtulmaya çalışıyor. Eskiden şeriatın kestiği parmak incinmezdi, şimdi 'hukukun kanunun kestiği parmak incinmez' diyoruz.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Türkiye'de faili meçhuller bitti"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN