Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zirveden demokrasi ve kardeşlik vurgusu

Cumhurbaşkanı Gül bayram mesajında "Reform çalışmalarına devam" derken Başbakan Erdoğan bayramın "Sevgi, barış, kardeşlik ve huzura vesile olması" dileğinde bulundu

Giriş Tarihi: 8.8.2013
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve liderler, Ramazan Bayramı mesajlarında, "Demokrasi, hukuk, insan hak ve özgürlükleri ile kardeşlik" vurgusu yaptılar. Liderlerin mesajları şöyle:
CUMHURBAŞKANI ABDULAH GÜL: Türkiye'nin sahip olduğu kazanımlar ve benimsediği değerler, ülkemizin farkını, yükselen gücünü de göstermektedir. Bu nedenle memleketimizin kıymetini bilmemiz gerekir. Demokratik tepkilerin, toplumsal taleplerin ve itirazların, meşru zeminlerde, huzuru bozmadan ve şiddete başvurmadan barışçıl bir şekilde dile getirilmesinin demokrasimizin vazgeçilmez unsurları olduğu da unutulmamalıdır. Demokrasimizi ve hukuk sistemimizi daha da derinleştirmek, insan hak ve özgürlüklerini daha da genişletmek amacıyla, reform çalışmalarını kararlılıkla devam ettireceğiz. Bunun ülkemizde barış ortamını, birarada yaşama iradesini pekiştireceğinin bilincindeyiz. Kardeş Mısır'da normalleşme ve demokrasiye doğru siyasi geçiş sürecinin hiçbir kesimi dışlamadan, hızlı bir şekilde başlatılmasını temenni ediyoruz.
BAŞBAKAN TAYİP ERDOĞAN: Bayramın, aziz milletimiz başta olmak üzere, tüm İslam âlemi ve tüm insanlık için sevgi, barış, kardeşlik ve huzura vesile olmasını Allah'tan diliyorum. İnsanları şu veya bu sebeple ayırmadan, hiç kimseyi ötekileştirmeden, hiç kimseyi dışlamadan, birlik ve bütünlük içinde, milletçe hep birlikte, emin adımlarla, kararlı adımlarla aydınlık bir geleceğe doğru yürüyoruz. Bölgemiz başta olmak üzere, bazı ülkelerde yaşanan acı hadiseler nedeniyle, bayramı buruk bir şekilde yaşayan kardeşlerimizin varlığını da unutmayalım.
TBMM BAŞKANI CEMİL ÇİÇEK: Çocuklarımızın yüzünün gülmesi, birlik ve kardeşliğimizin, huzur ve istikrarın daim olması en temel arzumuzdur. Sorunlarımızın çözümünde uzlaşı ve işbirliğinden, nezaket ve saygıdan, demokratik kural ve geleneklerden vazgeçmememiz gerekir.
CHP LİDERİ KEMAL KILIÇDAROĞLU: Hiçbir kimsenin hiçbir şekilde ayrıştırılmadığı, ötekileştirilmediği, kul hakkının yenmediği, toplumsal barışının sağlandığı, hukuksuzluklarla, kin ve intikamcı yaklaşımlarla vicdanların kanatılmadığı, İslam dünyasını kan gölüne çeviren uluslararası politikaların parçası olunmadığı, özel yaşamın didik didik edilmediği bayram gibi bayramlarda buluşmak dileğiyle halkımızın ve İslam dünyasının Ramazan Bayramı'nı kutluyor, sağlık ve esenlik dileklerimle saygılar, sevgiler sunuyorum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zirveden demokrasi ve kardeşlik vurgusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN