Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Diyarbakırlı şoföre kravat cezası geliyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, minibüs şoförlerine takım elbise, kravat ve günlük tıraş zorunluluğu getirdi. Yasağa uymayanlar para cezası ödeyecek

Giriş Tarihi: 12.8.2013
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, toplu taşıma araçları konusunda yeni bir yönetmelik hazırladı. Yönetmeliğe göre minibüslerde yüksek sesle müzik çalınamayacak, mevsim şartlarına göre klima çalıştırılacak ve araçta güzel kokular kullanılacak. Şoförlere ise takım elbise, kravat ve günlük tıraş zorunluluğu getirildi. Böylece Diyarbakır'da minibüs şoförü ve muavinlerine kravat dahil kıyafet zorunluluğunun getirildiği 2001'de bir gazetenin konuyu "kırovat" başlığıyla haber yapmasından sonra kesintiye uğrayan uygulama yeniden başlatılmış olacak. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, özel toplu taşıma araçlarında görevlendirilecek personele, 1 Eylül ile 30 Nisan arasında lacivert veya gri takım elbise, beyaz veya açık mavi gömlek, lacivert kravat zorunluluğu getirdi. Günlük tıraş olacak şoförler, ayakkabılarının arkasını kıramayacak, direksiyonda sigara ve meşrubat içemeyecek. Kapasitenin üstünde yolcu alınamayacak olan olan araçlarda da yüksek tonda müzik çalınmayacak, sıcaklarda klima çalıştırılacak ve sürekli güzel kokular serpiştirilecek.

UYMAYAN YANDI

Hazırlanan yönetmelik, toplu taşımada çalışan tüm şoförlere tebliğ edildi. Önümüzdeki günlerde uygulanacak olan yönetmeliği dikkate almayanlara ceza kesilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyarbakırlı şoföre kravat cezası geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN