Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çankaya Köşkü'nde bir ilk!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkomutan sıfatıyla ilk kez geçen sene vereceği ancak kulak rahatsızlığı sebebiyle iptal edilen 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonu, bu yıl gerçekleştirilecek. Çankaya Köşkü'nde verilecek olan 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonuna komuta kademesi eşleriyle tam kadro katılacak.

Giriş Tarihi: 13.8.2013 14:48 Güncelleme Tarihi: 13.8.2013 14:54
Çankaya Köşkü bu yıl bir ilke hazırlanıyor. Geçen yıl Çankaya Köşkü'nde ilk kez başkomutan sıfatıyla Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün vereceği 30 Ağustos resepsiyonu, kulak rahatsızlığı nedeniyle iptal edilmişti. Her yıl Genelkurmay Başkanı tarafından verilen 30 Ağustos resepsiyonu bu yıl ilk kez Çankaya Köşkü'nde başkomutan sıfatıyla Cumhurbaşkanı Gül'ün ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

'ASKER İKİNCİ KEZ KÖŞKE ÇIKIYOR'

Komuta kademesi, 2007 yılından bu yana ikinci kez Cumhurbaşkanlığı'nda verilen eşli resepsiyona katılacak. Türban hassasiyeti nedeniyle geçmiş yıllarda Köşk tarafından verilen resepsiyonlara asker katılmıyordu. Ancak bu geleneğe, geçtiğimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda son verilmiş; komuta kademesi, 6 yıl aradan sonra Köşk tarafından verilen 29 Ekim resepsiyonuna eşleriyle birlikte katılmıştı. Askerin ikinci kez Köşk'e çıkacağı resepsiyona Başbakan Tayyip Erdoğan'ın da eşiyle birlikte katılımı bekleniyor.

'TEBRİKLERİN ADRESİ DEĞİŞTİ'

30 Ağustos Zafer Bayramı tebriklerini bu yıl yine Cumhurbaşkanı Gül kabul edecek, ancak tebrikat adresi değişecek. 2011'de ilk kez Başkomutan olarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Genelkurmay Karargahı'nda tebrikleri kabul etti. Bu yılki tebrikleri de yine Başkomutan sıfatıyla Cumhurbaşkanı Gül kabul edecek. Ancak tebrikler bu kez Genelkurmay Karargahı'nda değil, Çankaya Köşkü'nde alınacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çankaya Köşkü'nde bir ilk!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN