Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Töreden korktu devlete sığındı

Giriş Tarihi: 18.8.2013

Kâğıthane'de, kendisini aldatıyor diye eşini ve ailesini öldürüp intihar eden Erkan E.'nin ailesi, gelinlerinin ilişki yaşadığı iddia edilen kuzeninin peşine düştü. Kuzen O.K. koruma altına alındı

İstanbul Kâğıthane'de, 3.5 aylık hamile eşi 17 yaşındaki Kübra K. ile ailesini geçen hafta katleden ardından da intihar eden 24 yaşındaki Erkan İhsan E.'nin ailesi, Kübra K. ile ilişki yaşadığını öne sürdükleri kişiye ölüm emri verdi. Aynı zamanda Kübra K.'nin kuzeni olan O.K. de töre cinayetine kurban gideceği iddiasıyla savcılığa sığındı. Savcılık, şahsın yerini kendi ailesine bile söylemiyor. İşte O.K.'nin savcılıkta anlattıkları :
"Kübra yaşı küçük diye nikâhsız evlendi. Evlendiği günden beri de kocasından dayak yedi ve sokağa atıldı. Ayda bir babaevine getirilen Kübra ailelerin araya girmesiyle tekrar evine gönderildi.
Huzursuzluk nedeniyle zarar görmemesi için kuzenimi, evli olan bir arkadaşımın evine gönderdim. Birkaç gün sonra tekrar eşiyle barışarak evine geri döndü. Ancak Kübra evde telefonunu unutmuş. Erkan da telefonu istemiş. Ancak arkadaşım, bugün yarın diyerek ertelemiş. Bir süre sonra Erkan, telefonu almak için küfür edince, arkadaşım 'Sen eşine sahip çıkamıyorsun ama telefona nasıl sahip çıkıyorsun' diye karşılık vermiş. Erkan da silahla arkadaşımın evini basmış. Ancak arkadaşım canını kurtarmak için Erkan'a 'Beni bırak da asıl O.K.'nin peşine düş. Karınla yatıp kalkıyor' demiş.

'BENİ ÖLDÜRECEKLER, KORUYUN'
Erkan, olayı daha iyi öğrenmek için kayınpederi ve kayınvalidesinin yanına gitmiş. Kayınpederi ise böyle bir şeyin asla olmadığını söylemiş. Bunun üzerine Erkan ve ailesi, Kübra'yı doktora götürerek başka bir cinsel ilişki yaşayıp yaşamadığını öğrenmek istemiş. Doktor ise muayene için savcılık izni gerektiğini belirtmiş. Daha sonra savcılıktan izin alınmak istendi. Savcı ise Kübra'nın yaşının küçük olduğunu tüm ailenin cezaevine girebileceğini belirtti. Hiçbir şekilde aldatıldığını ortaya çıkaramayan Erkan önce eşini sonra ailesini öldürdü. Erkan'ın babası İ.E. 'ölüm emri' verdi. Beni öldürecekler. Ağabey K.E. her yerde beni arıyor. Beni koruyun."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Töreden korktu devlete sığındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN