Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Tecrübeliler kaldı hastalar gidiyor'

Giriş Tarihi: 22.8.2013

Erdoğan'ın "PKK'nın yüzde 20'si çekildi" açıklamasının perde arkasında İçişleri'nin 'çekilme raporu'nun olduğu ortaya çıktı

İçişleri Bakanlığı PKK'nın çekilme sürecine ilişkin rapor hazırladı. Raporda çekilenlerin 'kadın, hasta, yeni katılım ve sorunlu' örgüt mensuplarından oluştuğu belirtildi. İçişleri raporuna göre tecrübeli ve aktif örgüt mensupları halen faaliyetlerini sürdürüyor. Başbakan Tayyip Erdoğan, çekilmenin yüzde 20'ler de olduğunu dile getirmişti. İçişleri Bakanlığı'nın PKK raporunda çekilmeye bağlı kırsal hareketliliğin devam ettiğine vurgu yapılarak çekilen grupların çoğunlukla 'kadın, hasta, yeni katılım ve sorunlu' örgüt mensuplarından oluştuğuna dikkat çekildi. Raporda tecrübeli ve aktif örgüt mensuplarının halen bölgelerinde faaliyetlerini sürdürdüğü ifadesi yer aldı. Raporda ayrıca çekilmeye yönelik olarak örgüt destekçisi medyada yer alan haberlerin ise manipülatif nitelikte olduğuna vurgu yapıldı.

TELSİZ NUMARASI

Raporda örgüt mensupları tarafından telsiz konuşmalarında güvenlik güçlerini yanıltmaya yönelik muhabere yapıldığının görülüğü vurgulandı. "Nitekim kuryeler haricinde tamamen çekildiği söylenen Botan ve Bingöl bölgelerinde yapılan istihbari çalışmalar neticesinde örgüt mensuplarının birçoğunun halen faaliyetlerine devam ettiği anlaşılmıştır" denildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Tecrübeliler kaldı hastalar gidiyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN