Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çiçek: Uzlaşmadan başka çaremiz yok

Giriş Tarihi: 23.8.2013
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Anayasa'daki değiştirilemez hükümler konusunda, Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda yapılan tartışmalara ilişkin soruları yanıtlarken, "Uzlaşmadan başka çaremiz yok" dedi. Çiçek Meclis'teki açıklamasında Anayasa'nın ilk dört maddesine ilişkin tartışmaların devam edeceğini vurgulayarak şöyle konuştu: "En zor kısımlar zaten bunlar. Buralarda anlaşılırsa önemli bir kısmı... Uzlaşmadan başka çaremiz yok ki. Adı üzerinde uzlaşma komisyonu. Uzlaşmamak üzerine bir araya geliyorlarsa zaten bu ayrı bir değerlendirme konusudur" diye konuştu. MHP ve CHP'nin kırmızı çizgilerinin hatırlatılması üzerine de Çiçek, şunları kaydetti: "Orada her şey konuşuluyor. Bu komisyonun en önemli özelliği, kimin ne düşüncesi varsa ne görüşü varsa olmasa da bunları dile getiriyor, getirecektir. Zaten bunları dile getirmeden de bir sonuca varmak mümkün değil." "Anlaşma olmazsa ipler kopar mı?" sorusuna Çiçek, "Masada ben ip görmedim. Ben sadece anayasa gördüm, örnek anayasalar gördüm" karşılığını verdi.

Kürkçü'ye yanıt: Tasvip etmem
Cemil Çiçek, Taksim'deki gösteride BD P'li Milletvekili Ertuğrul Kürkçü'ye müdahale ve Kürkçü'nün açıklamalarına ilişkin şu yanıtı verdi: "Bu gibi fiili durumları Meclis Başkanı olarak tasvip etmem mümkün değildir. Milletvekilleri de gerek Meclis içinde gerekse de dışında faaliyetlerini sürdürürken, yasalara kendilerinin de uymaları, kendi çıkardıkları yasalara saygının gereğidir."

Komutanlardan veda ziyareti
TBM Başkanı Cemil Çiçek, 30 Ağustos'ta emekliye ayrılacak Org. Hayri Kıvrıkoğlu, Oramiral Murat Bilgel ve Org. Bekir Kalyoncu ile YAŞ üyeliğine atanan Org. Mehmet Erten'i kabul etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiçek: Uzlaşmadan başka çaremiz yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN