Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan dereye balık bıraktı

Giriş Tarihi: 26.8.2013 17:10 Güncelleme Tarihi: 26.8.2013 17:21

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fırtına Deresi'ne alabalık bıraktı. Ayder'de bir tesisin açılışını da yapan Erdoğan, işadamlarına, Rize ve Ayder'e yatırım yapmaları için çağrıda bulundu.

Memleketi Rize'de bulunan Başbakan Erdoğan Ayder Yaylası'nda yavru balıkları dereye bıraktı. Erdoğan balıkların yavrularını Fırtına Deresi'yle buluşturdu. Yavru balıkları önce süzgeçle ardından eliyle dereye bırakan Erdoğan hayırlı olması temennisinde de bulundu. Erdoğan elini yine dere suyu ile yıkadıktan sonra Ayder Yaylası'na doğru yoluna devam etti.

Erdoğan, daha sonra ise Ayder'de bir tesisin açılışını yaptı. Burada da kısa bir konuşma yapan Başbakan Tayyip Erdoğan, Ayder'de şu anda Türkiye ve dünyanın çoğu yerinden gelen misafirlerin bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Ayder artık böyle bir özellik taşıyor. İnşallah artık burayı atacağımız adımlarlar, yapacağımız yatırımlarla Davos'un alternatifi haline getireceğiz. İnşallah kayak merkezleriyle, özellikle toplantı merkezleriyle böyle bir merkez haline getireceğiz. Gelmemesi için hiçbir sebep yok. Artık yollarımız, konaklama merkezlerimiz, bu işe çok çok müsait. Bunun adımlarını inşallah atacağız. Şu anda proje çalışmalarımız devam ediyor. Bunları da en kısa zamanda hayata geçirmenin adımlarını atacağız. Şu anda Rize'deki otellerimiz tam doluluk oranı ile çalışıyor. Hepsi dolu. Dün yaptığımız bir toplantı da girişimcilerimize söyledim; Rize merkezde ve Ayder'de "sizlerden oteller bekliyoruz, buralara yatırımlar yapmanız gerekir' dedik. Çünkü Rize çok önemli bir şehir merkezi haline geldi, geliyor."

'AYDER, DAVOS'A ALTERNATİF OLACAK'

Başbakan Recep Erdoğan, Rize'nin Çamlıhemşin ilçesi Ayder Yaylası'ndan 'One Minute' çıkışı ile gündeme gelen İsviçre'nin Davos kasabasına mesaj gönderdi.

Ayder Yaylası'nda Rizeli iş adamları Şaban Demircan, İbrahim Sayın ve Abdül Metin Yenilmez tarafından yaptırılan 4 yıldızlı Kaçkar Resort Otel'in açılışını yapan Erdoğan, 'Ayder Davos'a alternatif olacak' diyerek açılış kurdelasını kesti. Daha sonra oteli gezen ve burada yemek yiyen Erdoğan'a yöre halkı 'Bırakın tencere tavayı gelin görün Rize'deki havayı' ve 'Davos yoksa Ayder var' pankartları ile destek verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan dereye balık bıraktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN