Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan: Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz

Rize’de konuşan Başbakan Erdoğan, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye bir yıl tahammül edilmediğini belirterek, “Bu nasıl insanlık? Bu nasıl demokrasi?” dedi. Bölgede güçlü bir Türkiye'nin istenmediğini de vurgulayan Erdoğan, şöyle dedi: "Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz."

Giriş Tarihi: 26.8.2013 12:59 Güncelleme Tarihi: 26.8.2013 14:35
Memleketinde temaslarda bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çayeli ilçesinde vatandaşlara hitap etti.

Suriye'de kimyasal silah kullanılmasına bir kez daha tepki gösteren Başbakan Erdoğan, "O yavruları gördük, kimyasal silahla öldürüldüler. 200'e yakın çocuk şehit edildi. Buna rıza göstermek mümkün mü?" dedi.

Türkiye'nin Suriye halkına kapılarını açtığını ifade eden Erdoğan, "Şu ana kadar 2 milyar dolar harcama yaptık" diye konuştu.

Mısır'da cumhurbaşkanı seçilen Muhammed Mursi'ye bir yıl bile dayanılmadığını söyleyen Erdoğan, şöyle konuştu: "Mursi'ye 1 yıl tahammül edemediler. Bu nasıl insanlık? Bu nasıl demokrasi?"

Tahliye edilen Mübarek'in sevinçten dört köşe olduğunu dile getiren Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Mazlumların ahı yerde kalmaz. Zalimler hiçbir zaman payidar olmaz. Her firavunun bir Musa'sı vardır. İnşallah bunların da Musa'sı yakındır."

"Güçlü bir Türkiye'nin istenmediğini vurgulayan Erdoğan, "O halde kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz" şeklinde konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN