CHP'li Salıcı'dan '1 Mayıs' ifadesi

Giriş Tarihi: 28.8.2013 14:34 Güncelleme Tarihi: 28.8.2013 14:35

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, 1 Mayıs'ta Beşiktaş meydanında yapılan eyleme ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında savcılığa ifade verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı 1 Mayıs'ta Beşiktaş meydanında yapılan eyleme ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında ifade vermek üzere Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na geldi. Burada partililer tarafından karşılanan Salıcı, daha sonra savcı Mehmet Akıllı'ya Beşiktaş Meydanı'nda yapılan eyleme ilişkin ifade verdi.

İfadesinin ardından adliye önünde açıklama yapan Salıcı, '2013 yılı 1 Mayıs'ı polisin şiddetiyle, orantısız güç dedikleri vahşi şiddeti kullandığı bu sayede Türkiye'de olaya dönüşmüş olan bir gündü. Biz buraya 1 Mayıs 2013'te Beşiktaş Meydanı'nda Cumhuriyet Halk Partisi örgütüyle beraber toplandığımız ve anayasal bir hak olan 1 Mayıs'ı kutlamak istediğimiz önceden izin almadan toplantı ve yürüyüş yasasına uygun bir şekilde toplandığımız ve 1 Mayıs'ı kutlamak istediğimiz için ifadeye çağrıldık. Hükümet savcıları hukuk mekanizmasını yargıyı anayasal hakkını kullanan insanlar için gereksiz yere yormaktadır. Eğer 1 Mayıs 2013'ten önce barışçı bir kutlama yapılabileceğine dönük bir ortam hazırlansaydı, o gün 1 Mayıs'ta hiçbir sorun çıkmayacaktı. O gün orada 1 Mayıs'ı kutlamak isteyenler 'çukura düşmesin' diye 1 Mayıs'a kapatıldı. Bizler Beşiktaş'ta ya da başka yerlerde kutlamak için çaba gösterdik. O gün çukura düşme tehlikesi var diyenler, Galatasaray'ın şampiyonluk kutlaması gününde çukura düşmediğini gördüler. Polisin müdahale etmediği 1 Mayıslarda herkesin barış içerisinde kutladıklarını gördük' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li Salıcı'dan '1 Mayıs' ifadesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN