Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkentte kritik zirve

Hükümet üyelerinin Suriye diplomasisi aralıksız devam ederken Ankara'da Başbakan Erdoğan'ın başkanlığında "Suriye" konulu dış güvenlik toplantısı yapılacak.

Giriş Tarihi: 29.8.2013 14:45 Güncelleme Tarihi: 29.8.2013 16:57
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, özel uçak ile saat 11.45'te İstanbul'dan Ankara'ya geldi. Cumhurbaşkanı Gül'ü Esenboğa Havalimanı'nda Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel ve diğer yetkililer karşıladı. Gül ile eşi Hayrünnisa Gül de Ankara'ya geldi.

GÜL'ÜN PROGRAMI YOĞUN

Ankara'ya dönen Cumhurbaşkanı Gül'ün bugünkü programı yoğun. Çankaya Köşkü'nde, öncelikle Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul eden Gül, daha sonra ise Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu, ardından da saat 17.00'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı kabul ederek görüşecek.

ERDOĞAN BAŞKANLIĞINDA DIŞ GÜVENLİK TOPLANTISI

Gül tarafından haftalık görüşme kapsamında kabul edilecek olan Başbakan Erdoğan ise daha sonra dış güvenlik toplantısına başkanlık edecek. Başbakanlık Resmi Konut'ta saat 18.30'da başlaması planlanan toplantında Suriye'deki gelişmeler ve olası operasyon konusunun görüşülmesi bekleniyor.

DIŞ GÜVENLİK TOPLANTISINA, GENELKURMAY BAŞKANI İLE BAZI BAKANLAR VE MİT MÜSTEŞARI KATILACAK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Suriye ile ilgili yaşanan sıcak gelişmelere ilişkin güvenlik toplantısı yapılacak.

Başbakanlık Resmi Konut'ta saat 18.30'da başlaması planlanan toplantıya, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, Başbakan Yardımcıları Beşir Atalay ve Ali Babacan, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan katılacak.

"Suriye" konulu toplantıda Suriye'ye yapılacak olası bir müdahalede, Türkiye'nin alacağı pozisyon, ordunun hazırlık durumu, istihbarat raporlarının değerlendirilmesi, iç güvenlik hazırlıkları gibi önemli konuların görüşülmesi bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkentte kritik zirve
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN