Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de törenle kutlandı

Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, Van, Bitlis, Muş ve 'de törenlerle kutlandı

Giriş Tarihi: 30.8.2013 15:04 Güncelleme Tarihi: 30.8.2013 15:17
Bitlis'te, Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Vali Veysel Yurdakul, makamında tebrikleri kabul etti.

Daha sonra Vali Yurdakul, İl Jandarma Komutanı Albay Halil Şen ile Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, vatandaşların ve tören birliklerinin bayramını kutladı.

Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İl Jandarma Komutanlığında görevli Binbaşı Murat Özer, Türkiye Cumhuriyeti devletini parçalamaya ve milletin huzurunu bozmaya çalışan her türlü teşebbüsün, Türk ordusunun azim ve iradesi karşısında mutlaka hüsrana uğrayacağını söyledi.

Ülkeye ve millete yönelecek her türlü tehlikeye karşı mücadeleye, 91 yıl önce olduğu gibi aynı dikkat, heyecan, gayret ve kararlılıkla devam edeceklerini ifade eden Özer, şöyle konuştu:

"Ordumuz zor şartlar altında, 1922 yılının o şanlı ağustos ayında, sağlam siperler arkasına gizlenmiş düşman askerlerini tepelemeye başladı. Düşman askerleri aldığı her darbede birçok kayıp verdi. Bu özgürlüğü bize bağışlayan aziz atalarımızın yolundan yürüyerek, ülkemizi parçalamaya ve milletin huzurunu bozmaya çalışan her türlü teşebbüs, Türk ordusunun azim ve iradesi karşısında mutlaka hüsrana uğrayacak."

Asker ve öğrenciler tarafından şiirlerin okunması, halkoyunları gösterisinin sunulmasının ardından sportif faaliyetlerde dereceye girenlere ödüller verildi.

Tören geçişiyle sona eren programa kurum amirleri ve vatandaşlar da katıldı.


MUŞ

Muş'taki törenler, Valilik önündeki Atatürk anıtına Vali Vedat Büyükersoy, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Fatih Yücekan, Belediye Başkanı Necmettin Dede tarafından çelenklerin sunumu ve tebriklerin kabulü ile başladı.

Tören daha sonra İstasyon Caddesi Eğitim Fakültesi önündeki alanda devam etti.

Vali Büyükersoy, Kurmay Albay Yücekan ve Belediye Başkanı Dede'nin halkı selamlaması ile devam eden törende, Piyade Üsteğmen Hüsnü Burak Kahraman, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin geçmişte olduğu gibi bugün de kendisine verilen görevleri başarıyla icra ettiğini ifade eden Kahraman, şunları kaydetti:

"Türk ordusunun yüksek kudret ve kahramanlığı tarihe bir kez daha altın harflerle yazılmıştır. Türk milletinin bağımsızlık düşüncesinin ölümsüz anıtı olan bu zaferle ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ün yaktığı özgürlük ateşi, yalnızca Türk milletinin değil dünyada özgürlük mücadelesi veren bütün milletlerin de hürriyet meşalesi olmuştur."

Kutlamalar tören geçişi ile sona erdi.
Hakkari'deki törenler, valilik önündeki Atatürk anıtına çelenk sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Vali Necmettin Kalkan ile Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Muzaffer Sönmez, Atatürk anıtına çelenk bırakırken, Hakkari Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu törene katılmadığı için alanda bulunan kurum çelengi anıta sunulmadı.

Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda görevli Yüzbaşı Göker Güler'in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından geçit töreni yapıldı.

Mehmetçiğin caddeden geçişi vatandaşlar ve protokol üyeleri tarafından dakikalarca alkışlandı.

Tören, Vali Kalkan ve Tuğgeneral Sönmez'in tebrikleri kabul etmesiyle son buldu.


VAN

Van'daki kutlamalar, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğü önünde bulunan Atatürk anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Daha sonra valilik makamında tebrikleri kabul eden Vali Aydın Nezih Doğan, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Barutçu ve Belediye Başkan Yardımcısı Fazıl Kaya, Cumhuriyet Caddesi'ndeki tören alanına katıldı.

Vali Doğan, Korgeneral Barutçu ve Belediye Başkan Yardımcısı Kaya'nın vatandaşların bayramını kutladığı programda, günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

Geçit töreniyle son bulan kutlamaların ardından Vali Doğan ve beraberindekiler, esnafla bir araya gelerek sohbet etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakkari'de 30 Ağustos törenle kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN