Adalar Belediye Başkanı yeniden aday

Giriş Tarihi: 4.9.2013 20:06

Adalar Belediye Başkanı Dr. Mustafa Farsakoğlu, Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı başvurusunu yaptı.

CHP Adalar İlçe Başkanı Selçuk Yavuz'a başvuru dosyasını sunan Farsakoğlu'na çok sayıda Adalı ve partili eşlik etti.

Farsakoğlu, CHP Adalar İlçe'den 2014'te yapılacak yerel seçimlerde Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvuran 11. aday oldu.

Başvuru öncesinde parti merkezinde kısa bir konuşma yapan Mustafa Farsakoğlu şunları söyledi: ''Mart 2014'te yapılacak yerel seçimlerde CHP'nin zafer kazanması dileği ve özlemiyle bu güzel günde, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda adaylık başvurumu yapıyorum''.

MUSTAFA FARSAKOĞLU KİMDİR?

Adalar Belediye Başkanı Dr. Mustafa Farsakoğlu'nun en önemli özelliklerinden biri ülkemizin dört bir yanında kaymakam ve vali yardımcısı olarak görev yapmasının yanı sıra, çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi ve idareci olarak bulunmuş olmasıdır. 1955 yılında Osmaniye'de doğan Dr. Farsakoğlu, ilk ve ortaokulu Osmaniye'de, liseyi İstanbul Pertevniyal Lisesi'nde tamamladı. 1977 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra, 1978 yılında çalışma hayatına başladı. Sırasıyla; Adıyaman Valiliği'nde Kaymakam Adaylığı (1978), Tunceli-Nazımiye, Trabzon-Arsin, Elazığ-Sivrice'de Kaymakam Vekilliği, Malatya-Akçadağ, Konya-Cihanbeyli, Bingöl-Kiğı, Tekirdağ-Muratlı ve İstanbul Adalar'da Kaymakamlık, Elazığ, Muğla ve Yalova'da Vali Yardımcılığı yaptı. Vatani görevini; 1981-1983 yıllarında Eğridir Dağ Komando Okulu'nda, Tunceli ve Elazığ'da Jandarma Komando Asteğmen olarak tamamladı. (1991-1992) Yabancı dil eğitimi ve mesleki araştırmalar yapmak üzere gittiği ABD'de 1 yıl kaldı.

1996-2001 yıllarında, İstanbul Adalar Kaymakamlığı' nın ardından Yalova Vali Yardımcısı olarak atanan Dr. Mustafa Farsakoğlu 2006 yılında emekli oldu.

Emekli olduktan sonra; Yeditepe Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Görevlisi ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcısı olarak çalışma hayatına devam eden Dr. Mustafa Farsakoğlu, 1995 yılında İstanbul Üniversitesi'nde Kamu Yönetimi Anabilim dalında yüksek lisans yaptı. 2003 yılında aynı Anabilim dalında doktorasını tamamladı. Yeditepe Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi ve Ahmet Yesevi Uluslar arası Türk- Kazak Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalıştı.
Dr. Mustafa Farsakoğlu; Kamu Yönetimi, Kriz ve Afet Yönetimi, Liderlik ve Çatışma Yönetimi, Anayasa ve İdare Hukuku, Yerel Yönetimler, e-Devlet Uygulaması, Demokrasi ve İnsan Hakları ve İnsan Kaynakları Yönetimi alanlarında lisans ve lisansüstü programlarda dersler, konferanslar, seminerler ve hizmet içi eğitimler verdi.

Gerek kamu yönetimi alanındaki deneyimleri gerekse eğitimci kimliği ile ülkesine hizmet eden Dr. Mustafa Farsakoğlu; Adalar Belediye Başkanı olarak, Adalar'da birçoğu ilk olan çok sayıda projeye imza attı. Vizyonunu Adalar'ın var olan kaynaklarını korumak ve bunlara yenilerini eklemek yolunda belirleyen Dr. Farsakoğlu; "kültürel koruma" ve "çevresel koruma" konularına özel önem vermektedir.
Kendisi ayrıca;

Türk İdareciler Derneği Üyesi,Adalar Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi,Mahalle Afet Gönüllüleri Vakfı Kurucusu, Mütevelli Heyeti Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili,Europa Nostra Yönetim Kurulu Üyesi

Çok iyi derecede İngilizce bilen Dr. Mustafa Farsakoğlu, evli ve bir çocuk babasıdır.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adalar Belediye Başkanı yeniden aday
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN