Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Muharip mi lojistik mi şartlar belirler'

Başbakan, Erdoğan, Suriye konusunda Türkiye'nin konumunun ne olacağını şartların belirleyeceğini söyledi

Giriş Tarihi: 9.9.2013
BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, Suriye'ye olası bir askeri operasyonda Türkiye'nin konumunun ne olacağına ilişkin, "Türkiye muharip güç olarak mı lojistik destek sağlamak için mi olur bunları şartlar belirler" dedi. Başbakan Erdoğan G-20 Zirvesi ve Arjantin dönüşü şu mesajları verdi:
ŞAM REJİMİ:
Görüşmelerimizde Şam rejiminin halkına yaptığı katliamlara daha fazla seyirci kalınamayacağını ifade ettik. Kimyasal saldırıda 400 çocuğun katledilmesi bir kenara konulacak bir konu değildi. Annelik ve babalık şefkati nedir bunu bilmeyen bu tür şeylere kördür, bu tür tablolara sağırdır.
RUSYA: Şu anda Rusya'yı işin dışında tutmayalım, Rusya ile ilişkilerimiz bütün hassasiyetini koruyarak devam ediyor. Hassasiyet artıyor. Özellikle AB o ana kadar göstermediği hassasiyetini bu toplantıda gösterdi. Şu anda da süre ne olur, ne kadar zamanda olur, burada muharip bir güç olarak mı lojistik destek sağlamak için mi olur bunları şartlar belirler. Şöyle ya da böyle olur diye şartlar koyarsak Suriye'deki insanların ölümüne çanak tutmuş oluruz.
OLİMPİYAT: Olimpiyatların Tokyo tarafından kazanılmasını veya İstanbul'un kaybetmesini sevinçle karşılayan çevrelere cevabını halkım en güzel şekilde verecektir.


Eda IŞIK / ANKARA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Muharip mi lojistik mi şartlar belirler'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN