Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Türkiye'ye karşı adil davranılmadı"

Giriş Tarihi: 9.9.2013
Arjantin'de yapılan 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nın evsahipliği oylamasında Türkiye'nin finalde elenmesini adaletsizlik olarak yorumlayan Başbakan Tayyip Erdoğan, Batı'nın İslam dünyası ile bağlarını kopardığı iddiasında bulundu. Erdoğan oylama ile ilgili açıklamaları şöyle:
Tokyo daha önce almıştı. İstanbul almamıştı. Adil davranılmadı. Bir yönüyle 1 buçuk milyarlık İslam dünyası ile bağları da kesip atıyorlar.
İstanbul'un hiçbir eksiği yok. Belki organizasyon eksikleri olabilir.
Mersin'de Akdeniz Olimpiyatları'nı yapmamış olsaydık, burada ilk ikiye kalamazdık. Fransa'nın önüne geçtik. Bu olimpiyatı almış olsaydık bir sürü avantajı olacaktı. Bunlar tabii bizi üzdü.
Madrid elendikten sonra Avrupa ülkeleri de bize verir diye bekledik ama olmadı.
Her olayda bir hayır vardır. Bunda da vardır. Buraya dünyanın parasını harcayacaktık. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'a da söyledim. Biz bu yatırımları sporculara yapalım ve madalyaları alalım. Atletizm ve yüzme gibi alanlarda yurtdışından antrenör getiriyoruz. Belki bir mayalanma sağlar diye dışarıdan devşirme bir iki sporcu da getiririz.
Halterde çok ciddi bir şamar yedik. Doping konusunda çok daha hassas olmamız lazım. Aslında bunların bir kısmı bilinçli doping değil, beslenme veya ilaç kullanma hataları. Aferin gibi ağrı kesiciler bile doping nedeni olabiliyor. Bu nedenle ödül alan sporcuların ödül madalyalarını geri almadık.
Bir de atletizmde mesela 15 günde çıkması gereken testleri 3 ay sonra açıklayıp, biyometrik pasaport gibi yeni uygulamalarla çocukları yakıyorlar.
Bunda Senagalli Uluslararası Atletizm Federasyonu Başkanı'nın da rolü var. Kendisi Olimpiyat için açıktan Tokyo'yu destekledi. Bana sponsor firmalar nedeniyle 'onlara borçluyuz' dedi. Böyle şey olmaz.

GEZİ SORULMADI

Bize Gezi'yi kimse sormadı ancak Japonlar'a nükleer sızıntı konusu soruldu. Cevaplayamadılar. 6 yıl içinde sorunu çözeceklerini söylediler. Peki ya halledemezlerse ne olacak?
Türkiye'de bazılarının Tokyo'nun kazanmasına sevinmesine çok şaşırdım. Ben Türk bayrağını yerden kaldırıyorum. Bizim hamurumuzda bu var. Dolayısıyla bazılarının Türkiye kaybetti diye sevinmesini anlayamıyorum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Türkiye'ye karşı adil davranılmadı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN