Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emniyet'ten Ahmet Atakan açıklaması

Hatay'da gösteriler sırasında hayatını kaybeden Ahmet Atakan'ın ilk otopsi raporuna ulaşıldı. Hayatını kaybeden Ahmet Atakan'ın olaylar sırasında bir binanın çatısından yere düşmesini kameraların kaydettiği belirlendi.

Giriş Tarihi: 10.9.2013 15:21 Güncelleme Tarihi: 10.9.2013 17:42
Ağır yaralı olarak Akdeniz Hastanesi'ne kaldırılan, oradan Antakya Devlet Hastanesi'ne sevk edilen Atakan'ın kalbinin durduğu ve burada yapılan müdahaleyle yeniden hayata döndürüldüğü öğrenildi. Yeniden kalbi duran Atakan'ın hayatını kaybettiği bildirildi.

Olayın ardından Antakya Devlet Hastanesi önünde toplanan Atakan'ın yakınları sinir krizi geçirdi. Hastane önünde toplanan vatandaşlar, polise tepki gösterdi. Gruptakilerden bazılarının polise şişe atmasının ardından biber gazıyla müdahale edildi.


EMNİYET: MÜDAHALEMİZ YOK

Emniyet Genel Müdürlüğü, Hatay'da Ahmet Atakan'ın öldüğü sırada müdahale olmadığını söyledi. Olayla ilgili olarak İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin görevlendirildiğini açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Hatay'da Ahmet Atakan'ın ölümüne ilişkin kamuoyuna yansıyan polis kamerası görüntülerinde Atakan'ın yüksekten düştüğü anda ve öncesinde polis araçlarından saldırıda bulunanlara yönelik herhangi bir müdahale olmadığının ses ve görüntü incelemelerinden anlaşıldığını bildirdi.

AHMET ATAKAN'IN DÜŞME ANI
ÖLÜM NEDENİ: YÜKSEKTEN DÜŞME

Rapora göre, yüksekten düşmeye bağlı omurilikte krık ve iç organlarında parçalanma var.

Adalet Bakanı Başdanışmanı Adnan Boynukara da twitter daki mesajında "Ahmet Atakan ' ın otopsi işlemi tamamlanmış ve şu anki verilere göre ölüm sebebi yüksekten düşmeye bağlı ölüm olarak açıklanıyor" dedi


AHMET ATAKAN'IN DÜŞME ANI KAMERALARA YANSIDI

Olaylar sırasında hayatını kaybeden Ahmet Atakan'ın yaralanma anı kameralara yansıdı.

Armutlu Mahallesi'nde izinsiz gösteriler sırasında ağır yaralanan ve daha sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Ahmet Atakan'ın (22) saat 01.04 sıralarında Gündüz Caddesi'ndeki olaylar sırasında yere düşmesini kameraların kaydettiği belirlendi.

Atakan'ın yerde yuvarlandığı, olaylar sırasında binaların çatılarından polis araçlarına taş ve su deposu atıldığı kameralarca kaydedildi.


VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Hatay Valiliği, gece meydana gelen izinsiz gösterilerde bir kişinin hayatını kaybetmesiyle ilgili, 'Gündüz Caddesi üzerinde devriye gezen güvenlik birimi tarafından 1 kişinin binadan yola düştüğü anonsu yapılması üzerine derhal 112 Acil Servis ile görüşülerek bir ambulans gönderildiğini ancak olay yerinde bulunan kişilerin yaralıyı kendi imkanlarıyla hastaneye götürmek istediği ve sonrasında yaralı olarak Antakya Devlet Hastanesi'ne getirilen Ahmet Atakan'ın yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiğini' bildirdi.

Valilik internet sitesinde yer alan açıklamada, 9 Eylül günü merkez'e bağlı Armutlu Mahallesi Gündüz Caddesi üzerinde toplanarak, Gezi Parkı eylemleri ve Tuzlu Çayır'da yaşananları protesto etmek amacıyla Gündüz Caddesi'ni trafiğe kapatan grubun, kanunsuz yürüyüşe geçmesi üzerine gruba dağılmaları, aksi takdirde müdahale edileceği ikazında bulunulduğu belirtildi.

Yapılan tüm ikazlara rağmen grubun yürümekte ısrar etmesi ve grup içerisinden güvenlik birimlerine sapanla bilye ile taş atılması üzerine, gruba tazyikli su ve gazla orantılı müdahalede bulunularak dağılmalarının sağlandığının ifade edildiği açıklamada, şunlara yer verildi:

"Ara sokaklara kaçan şahısların bir süre sonra cadde üzerinde tekrar toplanarak yola barikat kurmaları, barikatı ateşe vererek barikat gerisinden ve çatılardan havai fişek, taş ve bilye atarak mahalle sakinlerine zarar vermeleri üzerine gruba tekrar müdahalede bulunularak dağılmaları sağlanmıştır. 10 Eylül 2013 Salı günü saat 00.57 sıralarında Gündüz Caddesi üzerinde devriye gezen güvenlik birimini tarafından 1 kişinin binadan yola düştüğü anonsu yapılması üzerine derhal 112 Acil Servis ile görüşülerek bir ambulans gönderilmiştir. Ancak olay yerinde bulunan şahıslar yaralıyı kendi imkanları ile hastaneye götürmek istemiş, sonrasında yaralı olarak Antakya Devlet Hastanesi'ne getirilen Ahmet Atakan isimli vatandaşımız, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir."

Açıklamada konunun adli makamlara intikal ettirildiği, çok yönlü araştırıldığı kaydedildi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emniyet'ten Ahmet Atakan açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN